PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Brzoska: Polski rynek e-commerce liderem w Europie Środkowej

www.portalspozywczy.pl 12 maja 2015 14:42

- Największym rynkiem e-commerce w Europie jest Wielka Brytania, a na kolejnych miejscach plasują się Niemcy, Francja, Hiszpania oraz Włochy. Polski rynek e-handlu jest jeszcze dość młody, jednak bardzo szybko się rozwija i w naszej ocenie jesteśmy liderem w Europie Środkowej - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Szacowana wartość sektora handlu elektronicznego stawia nas obecnie na szóstym miejscu na tle pozostałych państw europejskich. Zdaniem Brzoski, choć nie będziemy w stanie dogonić pierwszej trójki, to w perspektywie kilku kolejnych lat Polsce uda się wyprzedzić Włochy i Hiszpanię.

Obecnie wartość polskiego e-commerce szacowana jest na 8,18 mld dolarów. We Włoszech rynek handlu internetowego jest warty 15,5 mld dolarów, a w Hiszpanii 17,9 mld dolarów.

- Doskonałe perspektywy rozwoju dla polskiego rynku handlu on-line potwierdza także wielu ekspertów. Prognozy mówią o średnim 23-procentowym wzroście w kolejnych latach. W przypadku Włoch i Hiszpanii tempo rozwoju ma w tym czasie wynieść 15-16 procent. Daje nam to szansę na dogonienie, a następnie prześcignięcie w perspektywie kilku lat obu rynków - prognozuje Brzoska.

Szef Grupy Integer.pl zauważa, że polski rynek e-handlu będzie rósł także dzięki rozwojowi m-commerce i płatności mobilnych, które ułatwiają przeprowadzanie transakcji w internecie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane