BSS szuka kupca na halę targową w Bydgoszczy

Autor: gazeta.pl 23 sierpnia 2013 12:06

Zabytkowa hala targowa przy ul. Podwale w Bydgoszczy świeci pustkami. Ratusz chce, żeby zamiast taniej odzieży sprzedawano w niej regionalne wyroby i artystyczne rękodzieło. - Nie jesteśmy od zajmowania się folklorem - odpowiada prezes BSS, właściciel hali. I szuka kupca na opustoszałe miejsce - czytamy w gazeta.pl

Miejska hala targowa była kiedyś jednym z miejsc handlowych w Bydgoszczy, gdzie tłumnie było przez siedem dni w tygodniu. Dziś hala świeci pustkami. Tylko kilku sprzedawców odzieży wystawia tam swój towar. Na dolnej kondygnacji zostały dwa mięsne stoiska. Klientów nie ma. 

Bydgoscy urbaniści chcą ożywić zabytkowe miejsce. Dlatego zaproponowali zarządcy budynku, firmie BSS, zmiany, które mogłyby uratować halę. Wysłali do prezesa Bydgoskiej Spółdzielni Spożywców propozycję, która ich zdaniem przyciągnęłaby klientów do hali i zwiększyła ruch na bydgoskiej starówce.

Prezes BSS nie chce słyszeć o zmianie branży, a pomysł z regionalną żywnością i rękodziełem uważa za wyjątkowo nietrafiony. Jeśli urbaniści tak to widzą, czemu miasto hali nie kupi - pyta prezes.

BSS stara się sprzedać opustoszały obiekt od ponad dwóch lat. Cena - 9 mln 600 tys. zł. Tyle też zarząd spółdzielni zaproponował miastu. - W tej chwili i w obecnej sytuacji finansowej nie ma środków, żeby kupić halę - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy.

Zdaniem prezesa BSS to właśnie miasto winnym jest tego, że najemcy opuścili halę, a bydgoszczanie sporadycznie tam zaglądają. - Wszystko przez opieszałe roboty drogowe prowadzone przez miasto - mówi Piszczek. - Od jesieni zeszłego roku aż do tego lata nie można było swobodnie dojechać ani dojść do hali. Nie ma się co dziwić, że najemcy się wynieśli. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,80

  • Min

    2,90

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane