Budowa CH Agora Bytom kosztowała ponad 90 mln euro

Autor: PAP 11 listopada 2010 17:56

Za ponad 90 mln euro w centrum Bytomia powstało trzypiętrowe centrum handlowo-rozrywkowe Agora Bytom. Inwestycja to wspólne przedsięwzięcie duńskiego dewelopera Braaten+Pedersen plus Partners i norweskiej firmy Borgestad.

Budowa trwała dwa lata. Centrum zostanie otwarte w najbliższy poniedziałek.

Podzielony na trzy połączone pasażami segmenty budynek ma w sumie 57 tys. mkw. powierzchni. Powstał też parking na 820 samochodów - jedyny tej wielkości w centrum miasta.

Inwestorzy przekonują, że Agora Bytom nie jest typowym centrum handlowym - trzecie piętro budynku przeznaczono na działania kulturalne, promocyjne i artystyczne. Imprezy mają tam organizować miejscowe placówki kultury - Opera Śląska, Śląski Teatr Tańca i Bytomskie Centrum Kultury. W sali wystawowej mają być pokazywane dzieła lokalnych twórców.

Docelowo w bytomskim centrum będzie ponad sto sklepów; jak dotąd wynajęto ok. 90 proc. powierzchni. W dniu otwarcia ofertę przedstawi ok. 65 sklepów różnych branż, ruszy też centrum rozrywkowe z kręgielnią, stołami bilardowymi i salami gier wideo. W budynku jest też pierwsze w Bytomiu ośmiosalowe kino.

Braaten+Pedersen plus Partners to międzynarodowa firma deweloperska z siedzibą w Kopenhadze i lokalnym oddziałem w Gliwicach. Specjalizuje się w projektowaniu centrów handlowych; jedno z nich działa już w Gliwicach. Borgestad to norweska grupa przemysłowa, zajmująca się m.in. nieruchomościami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,62

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane