PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Budowa Dekady Brodnica rozpoczęta. Rossmann najemcą obiektu

Autor: dlahandlu.pl 15 stycznia 2014 13:37

Rozpoczęły się prace przy budowie Dekady Brodnica, inwestycji łączącej funkcję centrum handlowego i dworca autobusowego, realizowanej przez spółkę Dekada Realty. Otwarcie nowo powstającego obiektu zaplanowano w II połowie 2014 roku.

Dekada Brodnica to dziewiąte centrum handlowe realizowane przez grupę Dekada Realty i jednocześnie trzecie, które będzie zintegrowanym centrum komunikacyjno-handlowym. Nowopowstająca inwestycja zlokalizowana jest w śródmieściu Brodnicy - przy skrzyżowaniu ul. Sądowej i ul. Sienkiewicza. W parterowym centrum handlowo-usługowym, znajdzie się dworzec autobusowy z kasami biletowymi i poczekalnią. Ofertę centrum stworzy 8 lokali zlokalizowanych na powierzchni ponad 1 700 mkw. GLA. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu znajduje się supermarket Kaufland, McDonald`s oraz stacja benzynowa Statoil.
- Umowa z generalnym wykonawcą Dekady Brodnica została podpisana, a budowa obiektu rozpoczęła się 8 stycznia. Obecnie wykonywane są prace przygotowawcze obejmujące organizację placu budowy i zaplecza, powoli przygotowujemy się także do rozpoczęcia robót związanych z fundamentowaniem obiektu, jak i prac związanych z instalacjami zewnętrznymi i przyłączami mediów do budynku. Konieczne będzie także przygotowanie tymczasowej lokalizacji dla dworca PKS, gdyż obiekt pełniący obecnie tę funkcję w najbliższym czasie zostanie rozebrany - mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty.
Dekada Realty po raz pierwszy połączyła funkcję handlową z komunikacyjną trzy lata temu realizując swoje pierwsze centrum handlowe typu convenience - Dekadę Myślenice.  

Dekada Brodnica została skomercjalizowana w ponad 90%. W obiekcie swój salon o powierzchni ponad 450 mkw. otworzy marka NEONET ze sprzętem AGD, RTV i IT. Sklep o powierzchni ponad 400 mkw. otworzy także drogeria Rossmann, sklep marki CCC (ponad 400 mkw.), apteka oraz inne punkty handlowo-usługowe z segmentu convenience.
Za komercjalizację Dekady Brodnica odpowiada BOIG Property Consulting. Projekt obiektu wykonały firmy Air Projekt i Atelier.com, a generalnym wykonawcą robót jest firma ERBUD. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane