Budowa galerii handlowej w Otwocku znów się opóźnia

Autor: dlahandlu.pl 5 października 2017 09:52

Od czterech lat w podwarszawskim Otwocku polski inwestor próbuje ruszyć z budową galerii handlowej. Pozwolenie na budowę uprawomocni się lada dzień, ale prace znowu odwleką się o kilka miesięcy. W sporze o galerię pojawiały się argumenty największego kalibru. Takie jak ten, że budowla stanie na żydowskich grobach z czasu Holocaustu - informuje serwis money.pl.

- Przez siedemdziesiąt lat w tym miejscu był parking, jeździły tam autobusy i nikomu to nie przeszkadzało - mówi money.pl Mateusz Krawczyk, członek zarządu WOT-Inwest, czyli spółki która chce budować galerię. Firma zaczęła skupować ziemię w 2013 r. Wtedy nabyła 4 tys. mkw. pod jeden ze swoich sklepów. 

Z czasem narodził się pomysł, by skupić więcej ziemi i postawić centrum handlowe. Dziś spółka ma już 13 tys. mkw. terenu. I plany. Chce postawić tam za 60 mln zł Galerię Kupiecką. W centrum handlowym ma być 60 lokali, które dadzą około 300 miejsc pracy. Budowa miała ruszyć wiosną. Ale wciąż się nie zaczęła. I nie jest pewne, czy w ogóle do niej dojdzie.

więcej na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane