PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Budowa Galerii Kabaty ma ruszyć wiosną przyszłego roku

Autor: gazeta.pl 25 sierpnia 2014 13:06

Na miejscu dzisiejszego supermarketu Tescu u zbiegu Al. KEN i ul. Wąwozowej w Warszawie ma powstać Galeria Kabaty. Przedstawiciele Tesco liczą na to, że jej budowa rozpocznie się na wiosnę przyszłego roku. Inwestycja warta 400-500 mln zł ma być gotowa po dwóch latach - czytamy na gazeta.pl.

Galeria ma oferować 43 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej (dwie trzecie tego, ile ma mieć Galeria Wilanów). Sklepów i punktów usługowych ma w niej być około 120. Na jednej z kondygnacji znajdzie się dziewięciosalowe kino Helios.

Budowa Galerii Kabaty wywołuje jednak szereg kontrowersji, ze względu na swoją lokalizację w pobliżu osiedli mieszkaniowych. Choć plany rozbudowy są zgodne z obowiązującym planem zagospodarowania uchwalonym sześć lat temu, mieszkańcy sąsiednich budynków cały czas organizują prostesty przeciwko inwestycji. Ich największe obawy budzi zwiekszony ruch samochodowy oraz hałas, jaki będą generować urządzenia klimatyzacyjne i samochody z zaopatrzeniem - zauważa gazeta.pl.

Jak zdradza Wojciech Polak, szef projektu, 15 września Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ma wydać opinię o inwestycji. Jest to ostatnia formalność, jaką trzeba wypełnić przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane