PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Budowa Galerii Narew zatrzymana

Autor: strefabiznesu.pl 25 czerwca 2012 19:14

Jak informuje portal strefabiznesu.pl, budowa Galerii Narew w Łomży stoi już od pół roku. Według przedstawicieli inwestora, brakuje niezbędnych pozwoleń.

Na terenie inwestycji prace rozpoczęły się już w październiku 2011 roku. Jednak od kilku miesięcy nie dzieje się na niej zupełnie nic. Jak donosi strefabiznesu.pl burmistrz Łomży jeszcze w maju zwrócił się przedstawicieli spółki o informacje w sprawie postępu inwestycji. Odpowiedzi jednak nie otrzymał.

Przedstawiciele inwestora na pytania dziennikarzy o przyczyny zatrzymania prac jako powód podają brak pozwolenia na przebudowę ronda przy ul. Spokojnej. Ma być ono kluczowe dla całej inwestycji, w związku z czym brak takiego pozwolenia uniemożliwia kontynuację inwestycji.

Inwestor zobowiązał się do przebudowy wielu okolicznych ulic i skrzyżowań. Łączna wartość tych działań miała wynieść 20 mln złotych.

Galeria Narew w Łomży powstaje na terenie o powierzchni 110 000 mkw., z czego połowę stanowić będzie część handlowa. Miało na niej powstać ok. 100 sklepów (między innymi: Real, Castorama, H&M), restauracje, kawiarnie i jedyny w regionie multipleks kinowy (Lumiere).

Komercjalizacją inwestycji zajmuje się firma DTZ. Głównym wykonawcą jest firma Eko System z Białegostoku, która w swoim portfolio posiada budynki takie jak: Galeria Podlaska, Browar Poznań, Browar Białystok oraz Centrum Logistyczne Tradis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane