Budowa Galerii Podhalańskiej ruszy z opóźnieniem

Autor: gazetakrakowska.pl 3 kwietnia 2018 13:07

Budowa Galerii Podhalańskiej w Nowym Targu ruszy na wiosnę tego roku. Ma to być największe na Podhalu centrum handlowe – informuje serwis gazetakrakowska.pl.

Zupełnie nowa galeria handlowa ma stanąć na polach między zakopianką, a ulicą Szaflarską w Nowym Targu - pomiędzy Castoramą, a restauracją KFC. O planach budowy nowej galerii handlowej w tym miejscu mówiło się od 2-3 lat. Jednak dopiero teraz inwestor zapowiedział, że chce wystartować z budowę galerii. - Faktycznie plany mieliśmy już wcześniej. Jednak zawiesiliśmy ich wykonanie z uwagi na fakt, że rozpoczęła się budowa innej galerii handlowej, Color Park. Uznaliśmy jednak, że jesteśmy w stanie wydzierżawić powierzchnię handlową także w tej naszej galerii - mówi Stanisław Bryjak, do którego należy część terenu.

Nowe centrum handlowe ma nazywać się Galeria Podhalańska. Inwestor od miesiąca ma już prawomocne pozwolenie na budowę i gotowe projekty budowlane. Na sesji rady miasta przed Wielkanocą rada miasta Nowego Targu zgodziła się zmienić plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu miasta. Chodzi o zgodę na wybudowanie nieco wyższej galerii - na piętrze galerii maja powstać sale kinowe.

Według inwestora całość pochłonie ponad 100 mln zł. Budowa ma rozpocząć się już wiosną, najprawdopodobniej w maju. Według planów, prace mają zakończyć się w czwarty kwartale 2019 roku. Według zapowiedzi inwestora, nowa galeria ma liczyć 21500 metrów kwadratowych powierzchni. Budynek ma składać się z dwóch kondygnacji. Na parterze i pierwszym piętrze mają znajdować się kina, a pod ziemią parking na 520 samochodów.

Pierwotnie rozpoczęcie prac budowlanych planowano w drugiej połowie 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8711

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane