PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Budowa Galerii Warmińskiej odblokowana. Piotr i Paweł najemcą

Autor: dlahandlu.pl 22 marca 2012 12:49

Trwają ostatnie prace przy planie zagospodarowania przestrzennego obejmującego teren inwestycji. Projekt planu będzie procedowany, tak aby inwestor mógł rozpocząć prace jeszcze w tym roku.

Gdy miejscowy plan zostanie uchwalony przez Radę Miasta, spółka Libra Project, będzie mogła wystąpić, z przygotowaną dokumentacją budowlaną, o pozwolenie na budowę Galerii Warmińskiej.  - Kończymy prace przy planie zagospodarowania przestrzennego dla obszaru obejmującego teren inwestycji - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Planujemy, że kwietniu zostanie on wyłożony do publicznego wglądu. Przewidujemy, że Inwestor będzie mógł rozpocząć prace budowlane jeszcze w tym roku. Jednocześnie inwestor zadeklarował chęć przystąpienia do przetargu na grunt przy ul. Piłsudskiego.
- Libra Project zgłosi ofertę w przetargu na zakup terenów przy przyszłym stadionie. - mówi Grzegorz Pękalski, prezes spółki. - Naszym priorytetem jest dzisiaj budowa Galerii Warmińskiej, ale już analizujemy możliwości zagospodarowania gruntów przy ul Piłsudskiego.

Galeria Warmińska będzie kompleksem wielofunkcyjnym w Olsztynie, spełniającym funkcje handlowe, usługowe, rekreacyjne i rozrywkowe. Znajdzie się tam między innymi 120 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, klub fitness, kino, amfiteatr i boisko sportowe. 
W Galerii Warmińskiej znajdą się sklepy z modą: m.in. Reserved, Zara, Stradivarius, Bershka, House, Cropp, New Yorker; elektroniką - Euro AGD RTV czy delikatesowy - Piotr i Paweł. Będzie także 9-salowe Multikino i klub fitness .

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project. Jako inwestor, Dariusz Miłek ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw., w tym roku nastąpi otwarcie Korony Kielce, a w trakcie realizacji są projekty w Lesznie i Inowrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane