PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Budowa hali Selgros w Gliwicach kosztowała 80 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 4 czerwca 2012 14:49

Ogólnopolska sieć handlu hurtowego Selgros Cash&Carry 5 czerwca uruchamia trzecią halę na Śląsku. Inwestycja, która kosztowała 80 mln zł, jest zlokalizowana w Gliwicach. Jest to piętnasta z dwudziestu zaplanowanych hurtowni Selgros w Polsce.


- Ze względu na rosnąca liczbę klientów w aglomeracji śląskiej postanowiliśmy otworzyć trzecią obok Bytomia i Katowic halę w tym regonie, tym razem w Gliwicach - mówi Cezary Furmanowicz, dyrektor działu marketingu sieci Selgros. - Jeszcze przed otwarciem hala zyskała kilkadziesiąt tysięcy nowych klientów - dodaje Furmanowicz.

Na całkowitej powierzchni około 10.000 mkw. zgromadzonych jest blisko 40.000 artykułów wszystkich branż. W gliwickiej hali docelowo będzie zatrudnionych 350 pracowników.

Gliwice są kolejną halą Selgros, gdzie będą stoiska ze świeżymi rybami i owocami morza oraz wyroby z własnej wędzarni. 

Selgros Cash&Carry jest częścią holdingu trans-Gourment, zajmującego się sprzedażą hurtową produktów żywnościowych. Firma zainwestowała do tej pory w Polsce łącznie 1,2 mld zł. Obecnie Selgros ma w Polsce piętnaście hurtowni zlokalizowanych w: Białymstoku, Bytomiu, Gdańsku, Gliwicach, Łodzi (2 hale), Katowicach, Krakowie, Poznaniu (gdzie mieści się także Centralne Biuro Firmy), Radomiu, Szczecinie, Warszawie (2 hale) i we Wrocławiu (2 hale). Docelowo władze spółki planują rozwinąć sieć do 20 hal. Aktualnie firma zatrudnia w Polsce około 4.500 pracowników i aktywnie współpracuje z samorządami i społecznościami lokalnymi. W roku 2011 Selgros Cash&Carry osiągnął przychody ze sprzedaży na poziomie 3,4 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane