PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Burmistrz Wadowic blokuje inwestycje handlowe

Autor: wadowice24.pl 5 marca 2015 10:52

Ponad 200 osób podpisało, w tym przedstawicieli sklepów i targowiska, się pod apelem przeciwko budowie supermarketu Kaufland i galerii handlowej na terenach dawnej fabryki Bumar - ogłosił burmistrz Mateusz Klinowski. Czy Wadowice i osobiście burmistrza stać na zablokowanie tej inwestycji? - pyta portal wadowice24.pl.

Tereny dawnego Bumaru zostały wykupione przez prywatnych przedsiębiorców, którzy przedstawili swoje plany. Między innymi chcieli tutaj budować galerię handlową i restaurację MCDonald's. Działki dawnego zakładu „Fumis-Bumar" w drodze przetargu od spółki Bumar sp. z o. o. w Warszawie nabyła spółka AS Invest.

Właściciele terenów wnioskowali o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dzięki czemu teren obiektów produkcyjnych, składów i magazynów miałby zostać poszerzony o tereny zabudowy usługowej. Wniosek o zmianę planu złożyły trzy niezależne podmioty - McDonald's Polska sp. z o.o., AS INVEST sp. z o.o., BUD - MAT sp. j.

Rada Miejska w listopadzie zeszłego roku uchwaliła, że miasto ma przygotować zmianę planu, ale Mateusz Klinowski ją blokuje. Burmistrz zapowiedział na sesji budżetowej, że nie zgadza się na budowę kolejnego supermarketu w mieście. Chodzi o postawienie w tym miejscu sklepu o dużej powierzchni z sieci Kaufland - informują wadowice24.pl.

McDonald's Polska zamierza złożyć skargę do Rady Miejskiej na burmistrza, że ten nie wykonuje uchwał samorządu.

Mateuszowi Klinowskiemu udało się już powstrzymać budowę innej galerii handlowej i restauracji KFC przy moście nad Skawą. W tej sprawie również nie wykonał uchwały Rady Miejskiej z listopada zeszłego roku mówiącej o zamianie działek, co umożliwiałoby uruchomienie takiej inwestycji. Teraz jest podobnie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • myślący 2015-03-05 19:25:09

  Prawidłowo, żeby inni tak to rozumowali

 • ? 2015-03-05 18:30:15

  ciekaw jestem ile taki kaufland odprowadziłby podatku do kasy miasta względem tych wszystkich drobnych przedsiębiorców i ile osób straciłoby/zyskało pracę...

 • mario 2015-03-05 17:21:38

  Brawo !!! Takich Burmistrzów potrzebuje Polska - kolesie sami swoi wykupili te tereny Bumaru i potrzebują zarobić na tym i nie ważne co będzie na tych terenach KASA jest najważniejsza. Panie Burmistrzu trzymam za Pana kciuki, lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy są najważniejsi, a cwaniaczki nich na księżycu albo w Afryce szukają szczęścia.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane