PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Byli pracownicy Amazona opowiadają o pracy w skandalicznych warunkach

Autor: wyborcza.biz 19 października 2013 19:36

Do mediów wycieka coraz więcej faktów dotyczących skandalicznych warunków pracy w magazynach Amazona - czytamy w portalu wyborcza.biz

Chodzi o dokument wyemitowany przez brytyjską stację Channel 4. Opowiada on o ludziach z miejscowości Rugeley w Wielkiej Brytanii. Po zamknięciu tam kopalni węgla magazyn Amazona stał się jednym z nielicznych dużych pracodawców w okolicy. Jednak jak się okazuje, warunki pracy dla niektórych były wręcz gorsze niż w owej kopalni. Chodzi tu o zatrudnianych nie bezpośrednio przez Amazona, ale o pracownikach z agencji pracy tymczasowej.W Rugeley pracownicy byli zatrudniani tylko na 12 tygodni. Po tym czasie byli zwalniani i - jeśli chcieli - ponownie zatrudniani. To dlatego, że gdyby pracowali dłużej, Amazon musiałby dać im przywileje stałych pracowników.
Jak pisze wyborcza.biz, w czasie 10-godzinnych dniówek przysługiwała im tylko jedna 30-minutowa przerwa na posiłek. W tym czasie musieli przejść około kilometra do pomieszczenia dla pracowników, zjeść i wrócić. Jak opowiada jedna z byłych pracownic, przejście z jej miejsca pracy do kantyny pracowniczej zajmowało jej 15 minut. W tym czasie zawierało się też przeszukanie przez ochronę, która sprawdzała, czy nic nie wyniosła. Powrót na stanowisko pracy zajmował 10 minut, więc na zjedzenie obiadu zostawało jej 5 minut.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b. prac. sieci 2013-10-21 16:40:15

    czy to nie ta sama firma, którą pogonili z Niemiec związkowcy. A u nas ich się przyjmie z otwartymi rękoma. Ponoć w Szmotułach pod Poznaniem ma powstać tam hala tej firmy- nasi durnie dla zmniejszenia stopy bezrobocia godzą się na etaty 6-7 zł brutto w niewolniczych warunkach!!!!! Pogratulować tym durniom z rządu TUSKA!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane