Były ajent Żabki złożył wniosek o upadłość spółki

Autor: dlahandlu.pl 28 sierpnia 2012 11:01

Do redakcji portalu dlahandlu.pl dotarły informacje, że do sądu w Poznaniu wpłynął wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Żabka Polska. -Tak dostaliśmy taki wniosek. Ale przekazaliśmy go do XI wydziału, właściwego dla spraw upadłościowych i naprawczych - usłyszeliśmy w sekretariacie IX Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego w Poznaniu.

Z naszych informacji wynika, że wniosek złożył Krzysztof Kobusiński, prowadzący firmę handlowo-usługową Kobus, były ajent, który zarządzał sklepem Żabki w Trójmieście. Wierzytelność opiewa na 44 tys. złotych i dotyczy rozliczeń między ajentem a spółką Żabka Polska.

W oświadczeniu przesłanym przez sieć czytamy: "W związku ze złożeniem przez naszego dłużnika wniosku o upadłość spółki, informujemy, że wniosek ten jest złożony w złej wierze, w celu wyłudzenia od spółki nienależnych pieniędzy. Przeciwko temu dłużnikowi toczy się sprawa sądowa z powództwa spółki, a także z doniesienia spółki, postępowanie przed Prokuraturą Rejonową w Gdyni w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa przez tego dłużnika na szkodę spółki. Natomiast dłużnik nigdy nie wystąpił z jakimkolwiek roszczeniem przeciwko spółce na drogę sądową.

Dalej w oświadczeniu napisano: "Złożenie wniosku jest ewidentnym, celowym działaniem w złej wierze naszego dłużnika, zaś spółka podejmie wszelkie kroki prawne w celu ochfrony swojego dobrego imienia przed zniesławiającymi jej dobre imię działaniami dłużnika. Jako rzetelny partner biznesowy zapewniamy o dalszym dynamicznym rozwoju naszych sieci handlowych i gwarantujemy kontynuację realizacji założonej strategii."

Zgodnie z prawem wniosek o ogłoszenie upadłości spółki może zgłosić każdy z jej wierzycieli. Przy czym przepisy nie określają, jak wysoka ma to być wierzytelność. Decyzję o zasadności wniosku podejmuje sąd.

Z kolei Krzysztof Kobusiński w przesłanym do redakcji oświadczeniu napisał: "Rozmowy z firmą Żabka Polska Sp. z o.o. trwające od stycznia'2012r. do 24.08.2012r. nie przyniosły żadnego efektu. W dniu 16.08.2012r. firmę Żabka Polska Sp. z o.o. drogą e-mail poinformowałem o wysłaniu wniosku wierzyciela o ogłoszenie upadłości do Sądu Rejonowego w Poznaniu. Wniosek został złożony w związku z moim roszczeniem wynikającym z tytułu wzajemnych rozliczeń na podstawie dokumentów księgowych na kwotę 44 815,87zł. oraz roszczeń odszkodowawczych co w sumie daje kwotę ponad 120 000,00zł. W postępowaniu przed Prokuraturą Rejonową w Gdyni byłem tylko raz przesłuchiwany w charakterze świadka na przełomie kwiecień/maj 2012r. i do dnia dzisiejszego nie przedstawiono mi żadnych zarzutów".

Obecnie Żabka Polska zarządza ponad 2500. sklepami Żabka i ponad 150. supermarketami Freshmarket.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ALDONA Z. 2012-08-30 15:33:27

  WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO POZWU ZBIOROWEGO PRZECIWKO ŻABCE ZAPRASZAM DO KONTAKTU pozewzabka@wp.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,24

 • Śr

  2,54

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane