PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Były menedżer koncernów FMCG na czele NFI Empik

Property News 3 września 2014 12:34

Były menedżer koncernów FMCG na czele NFI Empik

Krzysztof Rabiański objął stanowisko 1 września. Jego kadencja potrwa do 15 czerwca 2015 roku.

 

Krzysztof Rabiański karierę zawodową rozpoczął w PepsiCo Foods / Frito Lay. W latach 1999- 2003 pracował w grupie Pilkington na stanowisku dyrektora finansowego oraz członka zarządu. W latach 2003-2006 w ramach grupy Pilkington pełnił funkcję prezesa zarządu i regionalnego dyrektora finansowego na Skandynawię.

W 2006 roku został dyrektorem finansowym i wiceprezesem zarządu spółki Żywiec Zdrój S.A. z grupy Danone, gdzie zajmował się wsparciem procesu budowania udziału w rynku i silnej marki na rynku lokalnym.

W 2011 roku dołączył do Grupy Polpharma, gdzie pełnił funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora finansowego będąc odpowiedzialnym za finansowanie ekspansji, zarządzanie długiem i ryzykiem finansowym oraz budowanie wartości firmy.

Krzysztof Rabiański jest absolwentem Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Empik Media & Fashion kontynuuje proces wyjścia z segmentu moda. Firma prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie sprzedaży aktywów wchodzących w skład tego działu. - W zakresie sklepów prowadzonych w Polsce Grupa EM&F zakończyła negocjacje dotyczące warunków przejęcia kluczowych sieci i jest w trakcie ostatecznych ustaleń dotyczących ceny sprzedaży. Transfer sklepów planowany jest na III i IV kwartał 2014 r. - podano w komunikacie. W Rosji firma będzie zamykała sklepy. Docelowo proces zostanie zakończony w IV kwartale br. Jednocześnie Empik kończy swoją działalność na Ukrainie, gdzie do tej pory pozostały dwie placówki

Empik negocjuje również sprzedaż spółki River Island. Z kolei marka Oviesse wchodząca w skład spółki Oviesse jest obecnie poddawana likwidacji. Proces zakończy się w III kwartale br. Na koniec II kwartału 2014 r. łączna powierzchnia handlowo-usługowa Grupy EM&F wynosiła 337 865 mkw. i liczyła 623 placówki, z czego 90 (o łącznej powierzchni 31 393 mkw.) należało do segmentu "moda" z planowana datą zakończenie ich operacji do końca roku 2014 r. Jeśli chodzi o dotychczasowy przebieg procesu, w lutym 2014 roku Empik sprzedał spółkę Cenzora Enterprises Ltd, posiadającej 100 proc. udziałów w Fashion Look, która była odpowiedzialna za sprzedaż ubrań i akcesoriów marki New Look.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,96

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane