PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Były prezes PMB oskarżony o usiłowanie wyrządzenia znacznej szkody spółce

Autor: gazeta.pl 29 maja 2014 12:42

O nadużywanie uprawnień w celu wyciśnięcia pieniędzy z upadającej spółki PMB oskarża Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe jej ostatniego prezesa Adama Bogusława L. Za usiłowanie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej grozi mu do ośmiu lat więzienia - czytamy w gazeta.pl.

Znaczna szkoda to dokładnie 434 463,75 zł. Tyle warta była partia zbędnego towaru zakupionego przez PMB - proszku jajecznego, który nigdy nie był używany do produkcji mięsa. W obrocie proszkiem brały udział trzy firmy i w każdej osobą odpowiedzialną za sprzedaż był Adam L.

Na proces przed Sądem Rejonowym w Białymstoku czeka na wolności, nie stosowano wobec niego żadnych środków zapobiegawczych. Nigdy wcześniej nie był karany. Oskarżony Adam L. nie przyznaje się do winy.

Zdaniem śledczych 30 października 2012 roku PMB nabyło ponad 15 tys. kg towaru, który na etykiecie miał napisane "Proszek jajowy" (producent - firma L.) oraz oznaczenie daty produkcji i daty przydatności do spożycia. 

Zeznając w śledztwie magazynier przyznał, że początkowo w ogóle nie chciał się zgodzić na jego przyjęcie, ale dyrektor wytłumaczył mu, że to tylko na krótko, a poza tym wydał polecenie na piśmie. Osoba na stanowisku wędliniarza także zeznawała, że taki towar nigdy nie był potrzebny do produkcji wyrobów z mięsa.

W toku śledztwa wyszło też na jaw, że etykieta na produkcie jest podrobiona. Wynika to jednoznacznie z zeznań pracowników firmy L., której logo na niej widnieje. W marcu 2012 roku nazwa towaru został zmieniona na "Proszek piekarniczy", zmodyfikowano także etykiety.

Finalnie PMB nie zapłaciła za proszej jajeczny z powodu problemów finansowych. Zakłady upadły w 2012 roku. Do tej pory syndyk nie może spieniężyć całego majątku spółki - przede wszystkim nieruchomości przy ul. Poziomej w Białymstoku oraz znaków firmowych Zakładów. Udało się natomiast sprzedać większościowy pakiet Chłodni Białystok. Zakupiła go spółka związana z Adamem L. - czytamy w gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,80

 • Śr

  1,30

 • Min

  1,06

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane