PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Bytom szuka inwestora dla centrum handlowego

Autor: PAP 1 marca 2011 09:58

Na placu Wolskiego w śródmieściu Bytomia ma w najbliższych latach ma powstać budynek łączący funkcje dworca autobusowego i centrum handlowego. Władze miasta szukają inwestorów, którzy zajmą się zagospodarowaniem tego terenu.

"Chcielibyśmy zaproponować inwestorom, aby przyjrzeli się temu terenowi i potem, być może, zdecydowali się tam ulokować swój kapitał poprzez realizację tego lub innego projektu - to oczywiście kwestia otwarta" - zaznaczył podczas konferencji prezydent miasta, Piotr Koj. Według niego, plac mógłby się stać naturalnym przedłużeniem głównego handlowego deptaku Bytomia - ul. Dworcowej.

Przedstawiona dziennikarzom koncepcja zakłada, że na placu powstanie kilkupiętrowy budynek, który będzie łączył funkcje komercyjne i dworca autobusowego. Mają tu powstać przystanki, punkty usługowe, sklepy i podziemny parking. Przedstawiciele magistratu zwracają uwagę atuty placu - sąsiedztwo dworca kolejowego, bliskość Rynku (ok. 900 m) i dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta i regionu.

Plac Wolskiego to niejedyny teren Bytomia, który ma w najbliższych latach zdecydowanie zmienić swoje oblicze. Grunty po kopalni Szombierki kupił już prywatny inwestor, który zaczyna ten teren zagospodarowywać. Docelowo mają znaleźć się tam m.in. osiedla, tereny rekreacyjne i centra handlowo-usługowe.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane