Bywater Properties będzie przejmować lokalne centra handlowe

Property News 2 kwietnia 2012 21:29

Firma Bywater Properties, mająca w swoim polskim portfolio sześć nieruchomości, zapowiada kolejne akwizycje. - Zamierzamy kupować lokalne centra handlowe, pasaże i centra typu convenience zlokalizowane w miastach nie mniejszych niż 30-40 tys. mieszkańców - powiedział w rozmowie z Propertynews.pl Mateusz Siejka, członek zarządu Bywater Properties.

Bywater Properties zamierza kupować głównie obiekty gotowe, choć nie wyklucza też nabywania projektów w budowie.

W tym roku firma planuje przeznaczyć na inwestycje kilka milionów euro ze środków własnych, co poparte finansowaniem bankowym na poziomie około 60 proc., powinno pozwolić na realizację tych planów.

Mateusz Siejka poinformował też, że firma nie wyklucza w przyszłości współpracy z nowymi partnerami, z którymi również trwają rozmowy.

W Wielkiej Brytanii właścicielami firmy są osoby prywatne związane z branżą retailową. Większość wspólników Bywater Properties to jednocześnie współwłaściciele marki Iceland Foods - sieci handlowej liczącej 800 sklepów na obszarze Wysp.

Firma Bywater Properties została założona w 2002 r. Pierwsze nieruchomości w Polsce nabywała w latach 2006-2009. Obecnie do spółki należy 16 obiektów komercyjnych w Polsce i w Wielkiej Brytanii, z czego sześć znajduje się w naszym kraju. Są to trzy obiekty pod wynajem w Trójmieście, z czego jeden to niewielki obiekt handlowy w Gdyni (główni najemcy to Jeronimo Martins, HDS, Pepco), obiekt biurowy w centrum Szczecina (6 tys. mkw. biur klasy A), centrum biurowe Cytadela w Poznaniu (blisko 2 tys. mkw. biur) oraz podobny do gdyńskiego obiekt handlowy w Jeleniej Górze. Wartość polskich nieruchomości firmy to około 30-35 mln euro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,74

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane