PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

C&W: Dwa scenariusze rozwoju rynku powierzchni handlowej

Property News 1 października 2013 11:16

Rynek powierzchni handlowej w Polsce jest bardzo zróżnicowany. - Z jednej strony mamy doskonale zlokalizowane obiekty, ze 100-proc. stopniem komercjalizacji i wysokimi stawkami czynszu. Z drugiej rośnie liczba galerii borykających się z różnymi problemami, w których wynajmujący są zmuszeni do podejmowania trudnych decyzji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Marek Noetzel, partner, Retail Department, Cushman & Wakefield Polska.

- Sytuacji na rynku powierzchni handlowej nie możemy rozpatrywać pod kątem doskonale radzących sobie obiektów - powiedział Marek Noetzel.

W tym momencie specjaliści przewidują dwa scenariusze na najbliższe lata na rynku powierzchni handlowej. Jeden z nich zakłada spadek nowo budowanej powierzchni, co oznaczać będzie większe możliwości dla firm zajmujących się komercjalizacją obiektów. Drugi z kolei przedstawia wizję utrzymania się wysokiej podaży powierzchni handlowej.

- Jeśli odmrożone zostaną inwestycje dotychczas planowane przez inwestorów, rynek ze wzmożoną podażą nowoczesnej powierzchni handlowej może funkcjonować jeszcze od 3 do 6 lat - powiedział Noetzel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane