PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

C&W: W 2013 r. wartość transakcji na rynku nieruchomości komercyjnych wyniesie ok. 2,5 mld euro

Autor: www.dlahandlu.pl 14 marca 2013 12:24

Rynek inwestycyjny nieruchomości komercyjnych w Polsce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem polskich i międzynarodowych funduszy inwestycyjnych oraz prywatnych inwestorów. Ze względu na obecne spowolnienie wzrostu gospodarczego popyt dotyczy głównie najlepszych nieruchomości biurowych i handlowych w największych miastach, szczególnie w Warszawie, oferujących inwestorom bezpieczeństwo zainwestowanego kapitału - mówi Łukasz Lorencki, konsultant z Grupy Rynków Kapitałowych warszawskiego oddziału Cushman & Wakefield.

Jego zdaniem wraz z poprawą koniunktury oczekuje się jednak wzrostu dynamiki zawieranych transakcji w segmentach mniejszych ośrodków miejskich i drugorzędnych nieruchomości. Prognozujemy, że w 2013 r. wartość transakcji w Polsce nie zmieni się istotnie w stosunku do ubiegłego roku i wyniesie ok. 2,5 mld euro.

Według C&W, w krótkiej perspektywie aktywność inwestycyjna w Europie utrzyma się na niskim poziomie wskutek braku produktów wysokiej jakości oraz przystępnych źródeł finansowania, ale rosnąca podaż aktywów oferowanych przez banki, sektor publiczny i podmioty gospodarcze może przyczynić się do wzrostu aktywności w bieżącym roku o 5%. Aktualne trendy w Europie spowodują dalsze różnicowanie rynków przy znikomej aktywności inwestorów w niektórych krajach peryferyjnych.

Z najnowszego raportu firmy Cushman & Wakefield „Atlas inwestycji międzynarodowych" wynika, że w 2012 roku wartość globalnych inwestycji w nieruchomości wzrosła o 6% do poziomu 929 mld USD (714 mld euro). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane