PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

C&W: W Polsce odnotowano duży wzrost aktywności inwestorów

Autor: dlahandlu.pl 29 lutego 2016 11:23

Z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę doradczą Cushman & Wakefield wynika, że w 2015 r. wartość transakcji inwestycyjnych na europejskim rynku nieruchomości komercyjnych pobiła rekord wszech czasów. W IV kw. 2015 r. wolumen obrotów w Europie wzrósł w porównaniu z III kw. 2015 r. o 24 proc. do 70 mld euro, dzięki czemu wartość transakcji inwestycyjnych w całym ubiegłym roku wyniosła 246 mld euro, czyli więcej niż w rekordowym 2007 r., w którym zainwestowano łącznie 230 mld euro.

- Obserwujemy dalszy wzrost aktywności inwestycyjnej na wszystkich rynkach nieruchomości. Wielka Brytania nadal przyciąga największą uwagę inwestorów, ale najszybszy wzrost wolumenu obrotów odnotowuje się w innych krajach z uwagi na dążenie inwestorów do dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych. Na przykład w Niemczech wartość transakcji w ubiegłym roku wzrosła w porównaniu z 2014 r. o 41% do 53 mld euro. Dużymi wzrostami w ujęciu rocznym mogą pochwalić się także rynki peryferyjne takie jak Włochy (+ 67% do 8 mld euro) i Hiszpania (+ 36% do 11 mld euro). W Europie Środkowo-Wschodniej wzrost wolumenu obrotów w 2015 r. był stosunkowo niski. Jednak w całym regionie, a w szczególności w Polsce, odnotowano wyjątkowo duży wzrost aktywności inwestorów w ostatnim kwartale roku w wyniku większej podaży produktów inwestycyjnych - powiedziała Magali Marton, współautorka raportu i dyrektor działu badań firmy Cushman & Wakefield.

Soren Rodian Olsen, partner i dyrektor sekcji ds. inwestycji biurowych i magazynowych w warszawskim biurze Cushman & Wakefield, powiedział: - Rekordowy wolumen transakcji inwestycyjnych w Europie przełożył się w 2015 r. na 25% wzrost obrotów na polskim rynku, na którym zainwestowano łącznie ok. 4 mld euro. Pozytywne nastroje wśród inwestorów zagranicznych i polskich pozwalają przypuszczać, że w bieżącym roku wartość inwestycji ponownie wzrośnie, przy czym największy udział może mieć kilka transakcji portfelowych zawieranych we wszystkich segmentach rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane