Capital Park szykuje kolejne przejęcia centrów handlowych

Property News 20 maja 2014 13:56

Capital Park prowadzi negocjacje w sprawie nabycia dwóch centrów handlowych o powierzchni 9 i 20 tys. mkw., zlokalizowanych w Gdańsku oraz okolicach Poznania. Na akwizycyjnym celowniku spółki jest także portfel nieruchomości międzynarodowej sieci spożywczej.

W tym momencie Capital Park nie ujawnia ani nazw, ani obecnych właścicieli obiektów. Wiadomo jedynie, że chodzi o starsze projekty handlowe, które zostaną zmodernizowane i przebudowane.

To nie koniec akwizycyjnych działań spółki. Jak ujawnił członek zarządu firmy Michał Juszczyk, w tym momencie prowadzone są analizy i negocjacje związane z około 90 inwestycjami. Chodzi zarówno o niewielkie lokale usługowe, obiekty wolnostojące, jak i większe inwestycje handlowe i biurowe.

W tym roku Capital Park na akwizycje może wydać łącznie 200 mln złotych brutto. Z tego od 50 do 60 mln złotych pochodzić będzie ze środków własnych. Jednym z kluczowych projektów nad jakimi pracuje spółka, jest przejęcie portfela nieruchomości międzynarodowej sieci spożywczej. Na tym etapie przedstawiciele firmy nie chcą podawać jej nazwy. Transakcja może pochłonąć kilkadziesiąt milionów złotych.

Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, do tej pory zakończono transakcje przejęcia dwóch nieruchomości zlokalizowanych w Olsztynie przy ul. Piłsudskiego (lokal handlowy, zajmowany przez bank) oraz w Warszawie przy al. KEN w pobliżu stacji metra Kabaty (lokal handlowy, obecnie niewynajęty lecz z dużym zainteresowaniem najemców m.in. drogeryjnych). Wartość transakcji opiewała na kwotę kilku milionów złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane