Carlos Saraiva: Porozumienie GH PL Plus dobre dla rozwoju konkurencji

www.portalspozywczy.pl 26 czerwca 2014 20:39

Powstanie Grupy Handlowej PL Plus oraz dołączanie do niej kolejnych podmiotów jest dobre dla rozwoju konkurencji - ocenia prezes Eurocash Franczyza Carlos Saraiva.

- Jeśli Bać-Pol oraz Piotr i Paweł zaczynają współpracować, to szanujemy taką decyzję, jesteśmy spokojni w tej kwestii i życzymy im dużo powodzenia, bo rozwój konkurencji jest dobry dla klienta - mówi Carlos Saraiva.
- To jest też bodziec do dalszego naszego działania i do dalszego rozwijania Akademii Eurocash - dodaje Agata Wrzecionowska-Dzierba, menadżer Akademii Eurocash, czyli programu wsparcia m.in. poprzez różne formy szkoleń dla właścicieli i pracowników sklepów skupionych w sieciach franczyzowych Grupy Eurocash.
25 czerwca sieć supermarketów Polomarket dołączyła do Grupy Handlowej PL Plus i podpisała list intencyjny z udziałowcami GH PL Plus, czyli firmami Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz, dotyczący współpracy zakupowej.
Dzięki tej umowie skala działań Grupy będzie taka, że Grupa będzie mogła dokonywać samodzielnie zakupów u każdego producenta żywności w Europie.
GH PL Plus została założona w 2013 roku przez trzy sieci: Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz. Od dłuższego czasu inicjatorzy powołania GH PL Plus deklarowali, że będą intensywnie pracowali nad poszerzeniem aliansu strategicznego o kolejne podmioty.
Zgodnie z założeniami alians GH PL Plus ma pozwolić na zintegrowanie do 2016 roku w ramach tej grupy ponad 2000 sklepów z potencjałem sprzedaży detalicznej ponad 10 mld zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,77

  • Min

    2,89

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane