Carlsberg Polska: Piwa nisko- i bezalkoholowe to obecnie najbardziej wyraźny trend rynku

www.portalspozywczy.pl 29 czerwca 2017 14:35

Piwa nisko i bezalkoholowe to obecnie pozytywny i najbardziej wyraźny trend na rynku piwa w Polsce. W kolejnych latach będziemy obserwowali mocny wzrost segmentu piw bezalkoholowych, stabilną sytuację najpopularniejszych piw jasnych pełnych o zawartości alkoholu 5-6 proc. i dalszy spadek piw mocnych – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Tomasz Bławat, prezes Carlsberg Polska.

- Od kilku lat mamy w zasadzie do czynienia z podobnymi trendami w kategorii piwa. Niewątpliwie większość kategorii stanowią piwa jasne pełne – jest to ok. 80 proc. rynku. Zainteresowanie piwami mocnymi spada już kolejny rok z rzędu, w 2016  ich udział w kategorii zmniejszył się o ok. 3,3 proc. ilościowo i 4,2 proc. wartościowo – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Tomasz Bławat.

- Rosną piwne specjalności i piwa tzw. rzemieślnicze, które w 2016 roku osiągnęły 2,8 proc. udziału w rynku. Jednocześnie piwa smakowe i tzw. beer-miksy zanotowały w sezonie ok. 8,2 proc. udziału wartościowo, choć oczekiwaliśmy  nieco większych wzrostów. W 2015 rok poziom ten sięgał nawet 10 proc. Ta stagnacja to gównie efekt mniejszej liczby innowacji wprowadzonych w 2016 - dodaje.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,58

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane