Carlsberg Polska: Rosną ceny piwa i koszty

www.portalspozywczy.pl 26 maja 2017 16:36

Rynek piwa w pierwszym kwartale 2017 roku spadł zarówno wartościowo jak i wolumenowo. Rosną zaś ceny piwa i koszty. - Po pierwszym kwartale 2017 notujemy lekkie spadki rynku rzędu 1,7 proc. wartościowo i 1,9 proc. wolumenowo – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl prezes Carlsberg Polska, Tomasz Bławat.

Jak wyglądał pierwszy kwartał tego roku na rynku piwa? - Dla nas był dobry, zarówno pod względem wyniku sprzedaży jak i wzrostu udziałów rynkowych. Jednak dane dla całej kategorii piwa wykazują lekki spadek rynku wartościowo i wolumenowo. Trzeba jednak pamiętać, że to są miesiące poza sezonem piwnym – mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Tomasz Bławat.

- Rynek piwa jest dojrzały, już parę lat temu był nasycony z wysokim poziomem konsumpcji, więc trudno oczekiwać dużych, trwałych wzrostów. Oczywiście, mamy lata, w których konsumpcja wyraźnie rośnie, ale dzieje się tak dzięki dużym wydarzeniom sportowym takim jak np. Euro 2016 czy piłkarskim Mistrzostwom Świata i czynionym w tym czasie inwestycjom, promocjom, dodatkowym okazjom do  spożywania piwa - dodaje. 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8609

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane