PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour chce być aktywnym graczem na rynku akwizycji. Planuje przejęcia sieci handlowych i e-sklepu

Autor: dlahandlu.pl 19 marca 2013 15:07

Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska zapowiedział, że jego firma chce aktywnie uczestniczyć w konsolidacji rynku handlowego w Polsce. Na celowniku francuskiego operatora są sieci franczyzowe, sieci handlu nowoczesnego a także e-sklep.


Po kilku latach przerwy, od przejęcia sklepów holenderskiej sieci Ahold, Carrefour wraca do przejęć na polskim rynku handlowym.
- Od trzech lat wyniki Carrefoura w Polsce są pozytywne a finanse zdrowe. To efekt zmian wprowadzonych w spółce w ciągu ostatnich lat, które dobrze przygotowały nas na czas kryzysu. Dobre wyniki sprawiają, że chcemy być aktywnym graczem na runku przejęć na polskim rynku w 2013 r. - tłumaczy Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.
I dodaje, że Carrefour chce wykorzystać na przejęcia czas kryzysu, gdy wiele firm handlowych jest w trudnej sytuacji, przykładem jest upadek Bomi, czy problemy sieci Real, która musiała się sprzedać. Wyjaśnił, że w względu na fatalne wyniki sieci Real, Carrefour nie był zainteresowany przejęciem sklepów niemieckiej sieci hipermarketów w Polsce.
- W 2013 r. będziemy mieli do czynienia z dalszą konsolidacją rynku detalicznego w Polsce - mówi Jean Anthoine. Ocenia, że może dojść do wyjścia z polskiego rynku kolejnych sieci hipermarketów. Pytany o konkretne nazwy, nie chciał zdradzić, które z firm (Tesco, Auchan, E.Leclerc) ma na myśli.
Prezes sieci Carrefour dodaje, że w obszarze zainteresowania jego firmy są przejęcia sieci franczyzowych, większe sieci handlowe, a także sklepy internetowe. - Przejęcie może być dla nas dobrym sposobem wejścia w handel internetowy. Chcielibyśmy uniknąć problemów jakie wynikają z uruchomienia własnego projektu tego typu. Rozważamy przejęcie e-sklepu, który już działa i ma ugruntowaną pozycję na rynku - wyjaśnia Jean Anthoine.
Prezes Carrefour Polska dodał, że firma rozgląda się na rynku i prowadzi wstępne rozmowy dotyczące przejęć. Nie chciał jednak zdradzić, kiedy do ewentualnego przejęcia mogłoby dojść.
Aktualnie pod szyldem Carrefour i Globi działa w Polsce ponad 500 placówek: hiper- i supermarkety, 40 centrów handlowych, przymarketowe stacje paliw oraz 325 sklepów franczyzowych Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane