Carrefour chce być w czołówce dystrybutorów w Polsce

Autor: portalspozywczy.pl 22 czerwca 2010 11:10

- Za Jeronimo Martins jest grupa dużych sieci i właśnie utrzymanie się w czołówce tej grupy interesuje nas najbardziej. To co mnie interesuje to podejmowanie takiej aktywności, która pozwoli Carrefourowi jak najbardziej zmniejszyć tę różnicę - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

- Według danych, do których mamy dostęp wynika, że obecnie na pierwszym miejscu jest Jeronimo Martins, na drugiej pozycji jest Grupa Schwartz, do której należą w Polsce sieci Kaufland i Lidl. Na trzecim miejscu jest grupa sieci, czyli Real, Carrefour i Tesco. Najlepiej radzącą sobie polską siecią jest Polomarket.  To co mnie interesuje to podejmowanie takiej aktywności, która pozwoli Carrefourowi jak najbardziej zmniejszyć tę różnicę. Widząc nasze wyniki z ostatnich miesięcy myślę, że jesteśmy na jak najlepszej drodze aby osiągnąć ten cel - mówi Jean Anthoine.

Jego zdaniem udziały w rynku można zdobywać na dwa sposoby. - Po pierwsze przez zwiększanie obrotów like for like (czyli wzrost sprzedaży w sklepach już istniejących) szybciej od pozostałych graczy na rynku. Po drugie poprzez rozwój powierzchni sprzedaży, a to można zrobić poprzez rozwój organiczny lub przejęcia innych sieci. Moim zdaniem obecnie najbardziej efektywne będzie zwiększanie obrotów like for like. Chodzi o to, że budowanie nowych, dużych obiektów szczególnie w największych miastach jest coraz trudniejsze ze względu na nasycenie nowoczesną powierzchnią handlową tych rynków. Oczywiście nie rezygnujemy z rozbudowy sieci sklepów, będziemy dynamicznie rozwijać sieć w mniejszych miejscowościach, Carrefour będzie to robił wprowadzając na rynek nowy format sklepów conveniecne Carrefour Express  - dodaje prezes Carrefour Polska.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane