Carrefour chce do końca roku zatrudniać tysiąc niepełnosprawnych osób

Autor: dlahandlu.pl 6 marca 2012 12:56

Carrefour rozpoczyna nowy projekt społeczny, którego celem jest z jednej strony aktywizacja zawodowa osób dotkniętych chorobą psychiczną lub niepełnosprawnością umysłową, a z drugiej podniesienie społecznej świadomości ekologicznej. - Projekt wpisuje się w politykę różnorodności, będącą częścią strategii odpowiedzialnego biznesu Carrefour - powiedział Jean Anthoine, Prezes Carrefour Polska.

Jednym z głównych celów projektu Stowarzyszenia „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON" oraz Carrefour Polska jest zachęcenie jego uczestników do podjęcia pracy w sektorze ochrony środowiska. Zadanie to realizowane jest poprzez odpowiednio dobrane zajęcia szkoleniowe. Zakłada się, że po odbyciu szkolenia wielu jego uczestników znajdzie zatrudnienie. W większości będą to firmy współpracujące ze Stowarzyszeniem.

Firma Carrefour współpracuje z Platformą Integracji Osób Niepełnosprawnych PION od 2010 roku. Jednym z podmiotów zrzeszonych w PION jest przedsiębiorstwo społeczne - Stowarzyszenie EKON, z którym Carrefour podpisał umowę o świadczenie usług. Na jej podstawie 500 pracowników EKON ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności pracuje na udostępnionych im przez Carrefour miejscach pracy, realizując zlecone usługi.

Środki finansowe zarobione na realizacji kontraktu z Carrefour służą głównie do utrzymania zatrudnienia 364 chorujących psychicznie osób niepełnosprawnych, zatrudnionych przez Stowarzyszenie EKON przy zbieraniu i segregowaniu odpadów opakowaniowych (EKON zatrudnia łącznie 1093 osoby niepełnosprawne).
W sumie dzięki współpracy z EKON oraz na własnych etatach Carrefour Polska zatrudnia 747 osób niepełnosprawnych (dane na 31 grudnia 2011 r.). Do końca roku firma chce przyspieszyć zatrudnianie niepełnosprawnych i zakończyć 2012 rok liczbą 1000 niepełnosprawnych pracowników. - Widzimy bardzo pozytywny odbiór klientów, gdy orientują się, że są obsługiwani przez osobę niepełnosprawną - mówi prezes Jean Anthoine.

W Carrefour niepełnosprawni są zatrudniani na stanowiskach kasjerów, ale także w cetrali firmy w dziale kontkaktów z franczyzobiorcami. Według Carrefoura obecnie osoby niepełnosprawne stanowią ok. 2 proc. personelu sieci. W ramach tzw. zatrudnienia wspieranego w ciągu 2 lat stworzono w sklepach francuskiej sieci 500 miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane