PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour chce mieć 200 sklepów franczyzowych, w tym na wsiach

Autor: dlahandlu.pl 19 maja 2010 13:28

Carrefour chce mieć 200 sklepów franczyzowych, w tym na wsiach

Sieć Carrefour ogłosiła, że w ramach nowej strategii zamierza rozwijać koncept sklepów osiedlowych do 400 mkw. wraz z partnerami franczyzowymi. Od początku roku firma uruchomiła 15 nowych sklepów z logo Carrefour Express. Do końca roku ma ich zostać otwartych kolejnych 40. W sumie na koniec 2010 roku ma ich być 80. W latach 2011 i następnych sieć planuje otwierać 100 sklepów franczyzowych rocznie.

Jak zapowiadają przedstawiciele sieci sklepy franczyzowe przejdą rebranding na koszt Carrefour Polska. Będzie to zielone logo Carrefour express. Z rynku zniknie logo Carrefour 5 minut dotychczas wykorzystywane przez sklepy osiedlowe współpracujące z Carrefourem. Obecnie ponad 20 % sklepów franczyzowych posiada nowe logo. Realizowany obecnie rebranding supermarketów Carrefour zostanie zakończony w najbliższych tygodniach.

Firma zamierza otwierać sklepy Carrefour express w małych miejscowościach, a nawet na wsiach, w lokalizacjach, gdzie mieszka 1000-2000 osób. Zdaniem zarządu takie podejście pozwoli firmie wyprzedzić konkurencję rynkową. - Segment małych sklepów jest niezwykle obiecujący. W naszych wynikach obroty sklepów franczyzowych stanowią bardzo znaczącą pozycję. Dlatego nie damy się wyprzedzić w tym lokalizacjach naszym konkurentom, w tym Jeronimo Martins - zapewnia prezes Jean Anthoine.

Sklepy franczyzowe korzystają ze wspólnej komunikacji marketingowej sieci, mogą zaopatrywać się w magazynach Carrefour Polska, a jednocześnie mają swobodę w kształtowaniu cen w swoich sklepach. Aby dostosować asortyment do lokalnych potrzeb franczyzobiorcy mogą korzystać także z innych dostawców. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Maniek 2010-05-31 20:59:51

    Tylko zeby nie było jak z ajentami w żabce. ciagła rotacja i zadłużenia wielotysięczne ajentów... widac ze firmy uciekają od problemu zatrudniania. ciekawe jakie marze zaproponują w zabce 7% takie biznesy sa dla ludzi bez własnej inicjatywy. zazwyczaj kończy się to dla nich bólem głowy i dziurą w portfelu.

  • ABC 2010-05-20 16:40:27

    To powinno pomoc

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane