Carrefour dostosowuje strategię sprzedaży do portfela polskich konsumentów

Autor: portalspozywczy.pl 23 czerwca 2010 11:55

Polski klient nie jest jeszcze wiernym klientem. Brak wierności spowodował, że mogliśmy bardzo łatwo namówić konsumentów aby wrócili do naszych sklepów. Skuteczne akcje promocyjne, które prowadziliśmy w ostatnim czasie sprawiły, że klienci wrócili do placówek Carrefoura - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Jean Anthoine, prezes Carrefour Polska.

- W 2009 r. nasza sieć pomimo niekorzystnej sytuacji makroekonomicznej i spadku koniunktury na rynku zanotowała całkowite obroty w wysokości 8,194 mld zł, co stanowi wzrost o 2,8 proc. W czwartym kwartale 2009 roku obroty Carrefoura wzrosły o 6,7 proc. i wyniosły 2,608 mld złotych. Wyniki w I kw. 2010 r. także są bardzo optymistyczne. Firma wykazała się wysoką dynamiką sprzedaży, która wzrosła o 6,2 proc., a obroty wyniosły 2,171 mld zł. Mogę zadeklarować, że w 2010 r. chcemy rosnąć szybciej niż cały rynek - mówi prezes Carrefour Polska.

I dodaje, że wygrają te sieci, które będą w stanie utrzymać niskie ceny w swoich sklepach. - To oznacza nieustająca walkę o klienta, a jednym ze sposobów na przyciągniecie jego uwagi są ciekawe promocje. Działania promocyjne, które przeprowadziłem jesienią ub. roku, może powtórzyć każdy operator, ale nie każdą sieć będzie na to stać i nie każda firma handlowa będzie mogła zrobić to w ten sam sposób. To zależy od przyjętej strategii i pozycjonowania się na rynku. Najlepsze wyniki na polskim rynku będzie miała ta sieć, która po pierwsze będzie najskuteczniejsza w sposobach komunikacji z klientem i po drugie, która będzie umiejętnie zarządzać kosztami. Przeprowadziliśmy bardzo dokładne analizy dotyczące konsumentów w całej Polsce, z której wynika rzecz dość oczywista, w Polsce mamy ciągle ogromną przewagę osób mniej zamożnych nad osobami zamożnymi. A to powoduje, że sieci muszą dostosować swoją strategię sprzedaży do tej sytuacji - podsumowujeJean Anthoine.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane