Carrefour Express do końca roku będzie liczył 400-450 sklepów

www.portalspozywczy.pl 21 sierpnia 2013 18:13

- Chcemy osiągnąć liczbę 500 sklepów we franczyzie w I połowie 2014 r. To bardzo realne - zapewnia Francois Vincent, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Carrefour Polska. Obecnie w Polsce działa ponad 360 sklepów franczyzowych sieci Carrefour. W sumie pod szyldem francuskiego operatora działa w Polsce blisko 600 placówek.

Francois Vincent dodaje, że plany inwestycyjne Carrefour w Polsce zakładają otwieranie ok. 200 sklepów franczyzowych rocznie. - Robimy wszystko, aby ten cel osiągnąć, oczywiście sytuacja na rynku jest bardzo dynamiczna, projekty są bardzo różne, nie będziemy otwierać za wszelką cenę sklepu, jeśli miałby nie spełnić naszych oczekiwań - wyjaśnia.

Rozwijana od trzech lat w Polsce sieć sklepów Carrefour Express liczy obecnie ponad 360 sklepów. - Od początku roku uruchomiliśmy ok. 90 placówek, jednocześnie od jesieni 2012 roku zakończyliśmy współpracę z ok. 20 partnerami. Podsumowując, liczba sklepów netto, która nam przybyła, to ok. 70 placówek - mówi Francois Vincent. - Do końca roku chcemy powiększyć naszą sieć franczyzową do ok. 400-450 sklepów.

Przedstawiciel sieci Carrefour zapytany, z czego wynikają najczęściej zamknięcia sklepów, stwierdził, że powodów jest kilka. - Czasami okazuje się, że współpraca z partnerem nie układała się tak, jak powinna, czasami franczyzobiorca nie wywiązuje się z warunków umowy, co przekłada się na jakość i wizerunek Carrefour, a czasami zamykamy sklep w określonej lokalizacji, aby z tym samym partnerem otworzyć go w innym lepszym miejscu.

Francois Vincent zapowiedział, że w strukturze otwarć sklepów dominować będzie "zielony" Carrefour Express, sklepy tego typu będą stanowić 50 proc. ogólnej liczby otwarć, 30 proc. otwarć będą stanowić sklepy Globi, a 20 proc. placówki Carrefour Express w koncepcie convenience pod pomarańczowym logo.

Do końca roku w Warszawie będzie działało ok 100 Carrefour Express pod zielonym i pomarańczowym logo. Obecnie jest ich prawie 80. Docelowo w stolicy będzie ich znacznie więcej.

- W wielu miejscach Warszawy nas jeszcze nie ma. Nie zdziwiłbym się gdyby w aglomeracji warszawskiej było miejsce na ponad 300 naszych sklepów, a być może więcej, bo stolica cały czas się rozwija, powstają nowe osiedla. Poza tym w Warszawie działa potężna liczba sklepów, które mogą stać się potencjalnymi partnerami Carrefour - podsumowuje Francois Vincent.

Obecnie w Polsce działa ponad 360 sklepów franczyzowych sieci Carrefour. W sumie pod szyldem francuskiego operatora działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 40 galerii handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także liderem na rynku przymarketowych stacji paliw.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,20

  • Min

    2,24

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane