Carrefour łączy handel z gastronomią

www.portalspozywczy.pl 7 grudnia 2015 14:59

Sklepy sieci Carrefour w Polsce coraz mocniej będą łączyć ofertę typowo handlową z ofertą gastronomiczną, upodobniając się tym samym do placówek francuskiej sieci, jakie znaleźć można w krajach Europy Zachodniej. Taka ewolucja konceptów sklepowych nie będzie dotyczyć wszystkich punktów Carrefoura, ale głównie placówek Carrefour Express, zwłaszcza tych zlokalizowanych w centrach dużych miast, w pobliżu miejsc pracy, a także na bogatych osiedlach.

Carrefour we Francji czy Belgii posiada już wiele sklepów łączących koncepty kawiarni i placówki convenience. To lokale, w których można nie tylko zrobić zakupy, ale także usiąść przy stole i spokojnie skonsumować zakupione produkty, takie jak np. dania na ciepło, czy sałatki, a nawet jogurt czy sushi.

W Polsce takich punktów jest jeszcze niewiele, ale moda z Zachodu nieuchronnie zmierza do naszego kraju. Własne placówki z kącikiem kawiarnianym/gastronomicznym prowadzą w Polsce już m.in. Żabka, Freshmarket, czy Małpka. W sklepach tych zamówić można np. gorącą kawę, hot-doga, czy zapiekankę.

Również Carrefour zamierza stopniowo wprowadzać tego typu rozwiązania w niektórych swoich sklepach. Kącik kawiarniany znaleźć można chociażby w pierwszej placówce sieci w najnowszym koncepcie, uruchomionej przed kilkoma miesiącami przy ul. Francuskiej w Warszawie.

Więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,31

  • Śr

    5,95

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane