PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour modernizuje swoje obiekty, inwestycje ze środków własnych

www.portalspozywczy.pl 30 października 2013 19:07

Carrefour Polska planuje spore inwestycje na rynku centrów handlowych i hipermarketów. - Strategia firmy dotycząca rozwoju centrów handlowych polega na inwestowaniu w posiadane nieruchomości poprzez ich modernizowanie, remodeling oraz rozbudowę przy prowadzonej równocześnie rekomercjalizacji - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Ronan Martin, wiceprezes Carrefour Polska.

Ronan Martin podkreśla, iż Carrefour Polska, jako jeden z deweloperów działający na polskim na rynku, może pochwalić się stabilną pozycją finansową, która umożliwia mu prowadzenie inwestycji z własnych środków, bez konieczności zaciągania zobowiązań kredytowych.

Jednym z projektów będzie rewitalizacja centrum handlowego Morena w Gdańsku, której rozpoczęcie planowane jest na początek przyszłego roku. Obiekt zyska całkowicie nowy wygląd, a jego dotychczasowa oferta handlowa ulegnie znacznemu poszerzeniu.

Przeczytaj także:

Drugą istotną inwestycją jest budowa nowoczesnego retail parku Sonata Park o powierzchni 6000 m kw. GLA w Sochaczewie. Powstanie on obok istniejącego hipermarketu Carrefour przy ul. Warszawskiej, dzięki czemu będzie dostępny zarówno dla mieszkańców Sochaczewa, jak i pobliskich miejscowości. Rozpoczęcie tej inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

- Równie ciekawie zapowiadają się projekty modernizacji naszych obiektów w Olsztynie oraz w Krośnie. Zakończenie obu tych inwestycji jest planowane na koniec 2014 roku - mówi też wiceprezes Carrefour Polska. Dodaje, że poza tymi czteroma głównymi projektami Carrefour prowadzi również szereg mniejszych projektów deweloperskich, jak również przeprowadza remodeling posiadanych hipermarketów. W perspektywie najbliższych dwóch planowanych jest ok. 10 inwestycji tego typu.

Mówi również, że Carrefour rozważa obecnie cztery projekty, w których do końca 2016 roku zostaną otwarte hipermarkety Carrefour, między innymi w Centrum Handlowym Łacina w Poznaniu.

Carrefour Polska należy w 100 proc. do francuskiej Grupy Carrefour. W portfelu Carrefour Polska znajduje się obecnie ok. 20 galerii handlowych skupionych w dużych i średnich miastach. Firma jest także jednym z liderów na rynku przymarketowych stacji paliw. Pod szyldem Carrefour działa też w Polsce blisko 600 placówek handlowych. Są to hipermarkety i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,14

  • Min

    4,66

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane