PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour osiągnął 6 mld zł sprzedaży po III kw. 2010 r.

Autor: dlahandlu.pl 26 października 2010 12:41

Carrefour osiągnął 6 mld zł sprzedaży po III kw. 2010 r.

W III kwartale Carrefour Polska miał 2 mld zł obrotu oraz odnotował wzrost sprzedaży o 5,8 proc. po stałym kursie wymiany i o 10,7 proc. po zmiennym kursie wymiany walut. Po III kwartałąch polski oddział Carrefoura miał ponad 6 mld zł obrotu i wzrost sprzedaży na poziomie 4,2 proc. przy stałym kursie wymiany i o 13,8 proc. przy zmiennym kursie.

Zdaniem prezesa Jeana Anthoina są to doskonałe wyniki, a prognozy pozwalają z optymizmem patrzeć zarówno na koncówkę 2010 roku, jak i przyszły rok. Jego zdaniem przyczyniła się do tego strategia niskich cen stosowana przez firmę oraz muliformatowość sieci Carrefour. - Jesteśmy jedyną międzynarodową siecią handlową w Polsce, która prowadzi zarówno sklepy osiedlowe, jak i supermarkety oraz hipermarkety. W sumie w swoim portfolio mamy sklepy od 100 do 15 tys. mkw. - powiedział Jean Anthoine.

Obecnie w Polsce działa 85 hipermarketów, 200 supermarketów oraz 60 franczyzowych sklepów osiedlowych Carrefour Express. Firma zakłada, że w ramach rozwoju będzie otwierać 1 hipermarket i 1-2 supermarkety rocznie oraz 200 sklepów osiedlowych. Firma będzie raczej unowocześniała istniejące supermarkety, żeby odpowiadać wymaganiom zmienijącego się rynku, niż inwestowała w nowe placówki wielkopowierzchniowe. 

Sprawdź ceny w hipermarketach Carrefour:

http://www.dlahandlu.pl/koszyk/sklep/carrefour,2.html

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane