Carrefour otworzy w tym roku 2 hipermarkety i 10 supermarketów

Autor: dlahandlu.pl 19 stycznia 2017 13:53

Carrefour otworzy w tym roku 2 hipermarkety i 10 supermarketów Na zdj. hipermarket Carrefour w CH Posnania

Zakończenie modernizacji 7 centrów handlowych, w tym otwarcie najważniejszej inwestycji firmy - Galerii Morena. Tak Carrefour Polska podsumowuje 2016 rok na rynku nieruchomości komercyjnych. W minionych miesiącach firma kontynuowała także inwestycje w rozbudowę swojego portfela hiper- i supermarketów. Tempo rozwoju ma zostać utrzymane również w 2017 roku.

Kluczowym projektem będzie budowa Metropolitan Outlet w Bydgoszczy. Wśród centrów handlowych, które również poddane zostaną modernizacji, znajdą się między innymi obiekty w Szczecinie, Białymstoku, Głogowie, Chorzowie czy Zgorzelcu. Ponadto sieć planuje w 2017 roku remodeling kilkunastu hipermarketów oraz otwarcie kolejnych 2 placówek (w Piotrkowie Trybunalskim oraz Galerii Północnej w Warszawie), a także otwarcia ponad 10 nowych supermarketów, między innymi w galerii Wroclavia we Wrocławiu. Zapowiadanych jest również około 24 modernizacji placówek w tym formacie.

Najważniejszą inwestycją była rozbudowa gdańskiej Galerii Morena, w wyniku której powierzchnia najmu tego obiektu wzrosła do 33 tysięcy mkw. Od maja klienci mają tam do dyspozycji niemal 80 sklepów, food-court połączony z odkrytym tarasem oraz strefy zabaw dla dzieci. Z kolei w październiku strefę rozrywkową galerii wzbogaciło kino - Cinema 3D. 

W ciągu 2016 roku Carrefour przeprowadził także remodeling swoich centrów handlowych między innymi w Starogardzie Gdańskim, Bydgoszczy, Tczewie czy Łodzi. Zeszłorocznym sukcesem Carrefour było również otrzymanie pozwolenia na budowę Metropolitan Outlet – projektu, który ma powstać na skutek gruntownej przebudowy funkcjonującego obecnie CH Glinki.

- Poczynione przez nas w zeszłym roku inwestycje pozwoliły nam osiągnąć nasze główne cele - zaoferować klientom przyjemne zakupy, a najemcom nowe możliwości rozwoju - mówi Ronan Martin, wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

Wśród zeszłorocznych osiągnięć Carrefour Polska znalazł się rozwój hiper- i supermarketów z portfela marki. W 2016 firma zmodernizowała 18 hipermarketów, a w październiku uruchomiła 2 sklepów w tym formacie – w Galerii Wołomin pod Warszawą oraz w CH Posnania w Poznaniu. Drugi z obiektów to przykład realizacji nowej strategii handlowej firmy. Sklep charakteryzuje się nowoczesnymi rozwiązaniami i kompleksową ofertą, zarówno produktów świeżych, jak i lokalnych. Butikowy układ sklepu, innowacyjne minikoncepty oraz digitalizacja wpływają na komfort i przyjemność zakupów, a różnorodne i wyselekcjonowane produkty dopasowane są do potrzeb współczesnego konsumenta. Od stycznia sieć otworzyła także 12 nowych supermarketów, zaś 14 z posiadanych placówek poddała modernizacji. Nowością było wprowadzenie na rynek 2 konceptów w tym formacie – premium oraz urban.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane