PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour podąża śladami Almy? Ekspert o szansach formatu premium

www.portalspozywczy.pl 12 sierpnia 2016 13:27

Alma Market zamyka obecnie niektóre swoje placówki, które okazały się nierentowne. Tymczasem Carrefour otworzył w maju i w sierpniu br. dwa supermarkety w formacie premium. Czy w obecnym kształcie handlu detalicznego jest miejsce na formaty premium?

Powstaje pytanie, czy formaty premium to dobry kierunek rozwoju sieci handlowych. Jakie warunki muszą spełniać tego typu formaty, aby przyciągać klientów i generować zyski? A co im zagraża? 

– Rynek retail w Polsce to cały czas rozwój i wzrosty oraz ofensywa różnych graczy. Przykładem takiego poszukiwania rozwoju biznesu jest Carrefour i drugi, po warszawskiej Białołęce, supermarket premium, który niedawno został uruchomiony w Podkowie Leśnej – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Radosław Kaczmarek, Strategy Consultant & Partner w agencji strategicznej Melting Pot. 

Dodaje, że Carrefour to duża sieć, która może pozwolić sobie na eksperymenty, również w takim kierunku. 

– Pytanie tylko, czy jest obecnie miejsce na format sklepu – supermarket, który jest kierowany do osób zamożniejszych. Tutaj trzeba spojrzeć na zmiany, jakie zaszły w polskim społeczeństwie. Czasy, kiedy widok człowieka z reklamówką z Almy mówił nam o jego stanie zamożności, dawno już minęły. To Biedronka i Lidl nauczyły nas, również tych lepiej sytuowanych, że za produkty, także te luksusowe, nie musimy przepłacać – tłumaczy Radosław Kaczmarek. 

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • seb. 2016-08-26 02:08:14

  premium ? jakie premium ?

  następuje niezbędny lifting, bo ludzie jeżdżą po świecie, pokolenia się zmieniają i dziadostwo przestaje być powoli akceptowane...

  skoro pan ekspert z awansu społecznego znajduje luskus w Biedronce, za który nie trzeba przepłacać - brawo !

  za jego ekspertyzy też nie trzeba przepłacać - na szczęście !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane