PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour Polska nie będzie budować nowych centrów handlowych

www.portalspozywczy.pl 20 listopada 2013 19:07

Carrefour Polska nie będzie otwierać nowych centrów handlowych w perspektywie najbliższych dwóch lat, a grupa koncentruje się na inwestowaniu w posiadane nieruchomości, niż na budowaniu nowych obiektów - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Ronan Martin, wiceprezes Carrefour Polska.

- Posiadając tak szerokie portfolio centrów handlowych, zlokalizowanych na terenie całej Polski, Carrefour nie widzi, w perspektywie najbliższych dwóch lat, potrzeby otwierania kolejnych obiektów. Wiąże się to zarówno z kondycją współczesnego rynku handlowego, jak również z oczekiwaniami najemców, którzy wolą obecnie podpisywać umowy w istniejących, sprawdzonych już lokalizacjach niż w całkowicie nowych projektach - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Martin.

- Nie wiadomo bowiem, jak w perspektywie najbliższych 5 lat, dana galeria handlowa będzie funkcjonować. Czy okaże się sukcesem, czy też nie. Dodatkowo co warto podkreślić, strategia rozwoju centrów handlowych Carrefour jest ściśle związana ze strategią ekspansji formatu hipermarketowego. Budowa nowego centrum handlowego wiąże się z uruchomieniem w nim hipermarketu. Ze względu na saturację rynku, zapotrzebowanie na tego typu formaty nie jest już tak intensywne, jak była w latach ubiegłych. Stąd Carrefour Polska koncentruje się bardziej na inwestowaniu w posiadane nieruchomości, niż na budowaniu nowych obiektów. Jednakże, w przypadku pojawienia się na rynku nowych, ciekawych propozycji, będziemy je rozważać z zainteresowaniem - dodaje Ronan Martin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • RZ_F 2013-11-21 00:30:45

  Wszystkie firmy konsekwentnie betonują rynek poprzez dokładanie kolejnych lokalizacji. Wszyscy wiedzą, że w ilości siła. Wszyscy tylko nie Zarząd Carrefoura. Ale dla mnie to akurat dobra wiadomość, nie mogę doczekać się kiedy wreszcie Carrefour powie Polsce "Au revoir!"

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane