PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour poprosi akcjonariuszy o zwiększenie limitu wiekowego dla prezesa Grupy

Autor: dlahandlu.pl za Retail Detail 12 maja 2017 10:00

Grupa Carrefour chce zwiększyć limit wiekowy dla stanowiska prezesa do 75 lat (obecnie to 70 lat), prosząc o pozwolenie na zbliżającym się zgromadzeniu akcjonariuszy w połowie czerwca. Według agencji prasowej Reuters, celem jest przekazanie kilku obecnym członkom zarządu możliwości objęcia tej funkcji, gdy zostaną rozdzielone stanowiska prezesa i dyrektora generalnego.

Zarząd Grupy Carrefour ma obecnie siedemnastu członków, a wielu z nich jest w podeszłym wieku: Abilio Diniz ma osiemdziesiąt lat, Amaury de Cèze - 71, Philippe Houzé i Bertrand de Montesquiou mają po 69 lat, a Bernard Arnault, Georges Ralli i René Brillet - po 68.

Zwiększenie limitu wieku nie oznacza, że Georges Plassat dłużej pozostanie na swoim stanowisku. Jego mandat wygasa w 2018 roku, ale obecny szef Carrefoura zawsze wskazywał, że chciałby mieć rok, aby pomóc swojemu następcy. Jak podaje Retail Detail powołując się na dane giełdy CAC40, Georges Plassat jest najlepiej wynagradzanym CEO  - w zeszłym roku zarobił 9,73 mln euro.

Reuters uważa, że ​​jego następca może zostać ujawniony podczas tego samego spotkania akcjonariuszy. Plassat zawsze mówił, że preferuje kandydata wewnętrznego, aby uniknąć "złamania obecnej strategii", ale jest to sprzeczne z tym, co najwięksi akcjonariusze (rodzina Houzé - Galerie Lafayette, Bernard Arnault - LVMH, Brazylijczyk Abilio Diniz) wydają się preferować.

W grze o fotel prezesa pozostają Pascal Clouzard (prezes Carrefour Hiszpania), Alain Caparros (który wkrótce opuści niemiecką firmę Rewe) i Hubert Joly (dyrektor generalny American Best Buy).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane