Carrefour przedstawił strategię rozwoju do 2022

Autor: dlahandlu.pl 23 stycznia 2018 11:08

Carrefour przedstawił strategię rozwoju do 2022 Fot. Shutterstock

Nowy zarząd Grupy Carrefour przedstawił strategię dla grupy na najbliższe cztery lata. Plan "Carrefour 2022", opiera się na czterech filarach: wdrożeniu nowej organizacji grupy, osiągnięciu wzrostu konkurencyjności i produktywności, na rozwoju omnikanałowości oraz na oferowaniu wysokiej jakości produktów. Strategia zakłada między innymi: plan dobrowolnych odejść w centrali we Francji, oszczędność około 2 mld euro rocznie, inwestycje w projekty cyfrowe na poziomie 2,8 mld euro do 2022 r. i udział produktów marki własnej na poziomie jednej trzeciej w obrotach grupy.

Aby maksymalnie wykorzystać swoje mocne strony – międzynarodowość marki, wieloformatowość i wielokanałowość - grupa upraszcza swoją organizację i staje się bardziej otwarta na partnerstwo, dźwignie wzrostu i innowacje. Grupa zamierza zreorganizować swoje głowne siedziby we wszystkich krajach, w których jest obecna.

W regionie Ile-de-France centrala zostanie przegrupowana, co obejmuje zamknięcie głównej siedziby firmy w Boulogne i rezygnację z projektu budowy nowej siedziby o planowanej powierzchni 30.000 mkw. w Essonne. 2.400 pracownikom w centrali we Francji, z łącznej liczby 10.500 pracowników, zostanie zaoferowany dobrowolny plan zwolnień.

Ponadto, planowany jest rozwój nowych umów partnerskich, podobnych do porozumienia z Fnac-Darty, Showroomprivé i ogłoszonej dziś współpracy z Tencent w Chinach. 

Aby inwestować we wzrost i poprawić swoją konkurencyjność cenową, Carrefour zwiększy selektywność w zakresie alokacji zasobów i dyscypliny finansowej. Łączne inwestycje do roku 2022 wyniosą 2 mld euro rocznie. Grupa będzie inwestować w konkurencyjność komercyjną i rozwój produktów marki Carrefour. Planowane jest także zmniejszenie liczby sklepów ex-DIA o 273 placówki.

Planowana jest optymalizacja zakupów bezpośrednich: zmiana oferty produktowej poprzez zmniejszenie asortymentu o ponad 10 proc. oraz negocjacje na poziomie międzynarodowym w celu skorzystania z obecności Grupy w ponad 30 krajach. Z kolei racjonalizacja zakupów pośrednich będzie polegała między innymi na ścisłym zarządzaniu wydatkami oraz polityce systematycznej renegocjacji umów. Planowana jest także redukcja kosztów logistycznych poprzez większy nacisk na efektywność operacyjną łańcucha dostaw. Spółka szacuje, że te trzy elementy będą głównym źródłem oszczędności, które są zakładane na 2 mld euro rocznie do 2020 roku. 

Ponadto, Carrefour chce rozwijać ideę omnikanałowości i inwestować w rosnące formaty, by stać się liderem w branży e-commerce żywności.

W związku z tym, w ciągu następnych 5 lat grupa otworzy 2000 sklepów convenience w dużych miastach. Planowane jest także przyspieszenie rozwoju formatu Cash & Carry z 20 nowymi placówkami Atacadão rocznie w Brazylii, a także konwersja 16 hipermarketów do formatu Maxi w Argentynie i ekspansja Promocash we Francji.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,55

  • Śr

    3,16

  • Min

    2,54

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane