PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour przygotowuje się do wyjścia z Indii?

Autor: Business Standard 6 czerwca 2014 21:51

Jak donosi "Business Standard", francuska sieć Carrefour najprawdopodobniej wkrótce opuści Indie. Ponoć detalista rozmawia z innymi graczami obecnymi na rynku w tym kraju na temat sprzedaży swoich wszystkich sklepów.

Carrefour w Indiach zarządza pięcioma sklepami w formacie cash-and-carry. Hinduskie prawo zobowiązuje zagraniczne sieci obecne w tym kraju do zawierania partnerstwa z lokalnymi podmiotami, przy czym akurat format cash-and-carry stanowi wyjątek w owym prawie.

"Business Standard" informuje, że konkurenci, z którymi rozmawia Carrefour, zainteresowani są nie kupnem wszystkich pięciu sklepów, lecz podzieleniem się nimi. Przykładowo, amerykański Walmart, który posiada w Indiach 20 sklepów i w ciągu czterech-pięciu lat chce ich mieć w tym kraju 50, chciałby odkupić tylko trzy lokalizacje Carrefoura - w Bangalore, Jaipurze oraz Delhi.

Pozostałe dwa sklepy sieci Carrefour mogą być atrakcyjne dla Metro Cash and Carry oraz lokalnego Reliance Market. Metro w ostatnim czasie ogłosiło swój plan ekspansji w Indiach - do 2020 roku sieć zamierza otworzyć w tym kraju 60 sklepów.

Pięć sklepów należących do Carrefoura w Indiach w roku 2012 zanotowało stratę rzędu 17 mln dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,78

  • Min

    4,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane