Carrefour realizuje kilka projektów we Francji związanych z miejskim rolnictwem

www.portalspozywczy.pl 5 maja 2017 15:57

Jednym z takich eksperymentów jest uprawa owoców i warzyw na dachu głównego biura w Massy. Na wydzielonej powierzchni dachu - 200 m2 – Carrefour do uprawy owoców i warzyw zastosował system aeroponiczny. Zaletą systemu jest m.in. rozpylanie wody z substancjami odżywczymi na rośliny, które nie muszą być umieszczone w ziemi, aby rosnąć. Warzywa i owoce uprawiane na dachu biurowca sieci Carrefour trafiają do jego pracowników biurowych oraz do lokalnego marketu Carrefoura.

W innym miejscu, w Villiers-en-Bière, Carrefour posadził warzywa i owoce na bardzo małej powierzchni. Villiers-en-Bière ma również ogród o powierzchni 1200 m2, ale jest przeznaczony przede wszystkim do celów edukacyjnych.

Owoce i warzywa mają być też uprawiane w 2018 r. w ogrodzie nowego sklepu Carrefoura w Boulevard de Charonne w Paryżu. Firma Agripolis jest partnerem sieci Carrefour w tych trzech projektach. Carrefour zamierza również założyć ogród z warzywami i owocami na 6 tys. m2 w Mérignac w pobliżu jednego z hipermarketów.

Oprac. na podstawie tekstu "Carrefour tries urban agriculture" z retaildetail.eu

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Tel.+380505806241 (polsk. 2017-05-05 20:40:15

  Ukraina. Import-eksport miesa swiezego i mrozonego. Handel wyrobami przemyslu drobiarsko-jajczarskiego. Chlodnia zakupie filety z kurczaka, mieso wieprzowe w poltuszach, elementach, pakowane oraz luzem. Ceny do uzgodnienia, negocjacji. Handel wyrobami przemyslu drobiarsko-jajczarskiego i miesnego. Mrozenie, chlodzenie, pakowanie produktow zywnosciowych. Do wynajecia 4 zl/m2 pomieszczenia, hale produkcyjno-magazynowe, przemyslowe, inwestycyjne w wysokim standardzie roznych wymiarow. Zajmujemy sie importem-eksportem miesa swiezego i mrozonego. Zapraszamy do wspolpracy producentow, hurtownikow, dystrybutorow z roznych krajow UE.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,84

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane