Carrefour w Belgii wprowadza innowacyjny projekt by zmniejszyć ilość opakowań

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2017 11:50

Carrefour w Belgii wprowadza innowacyjny projekt by zmniejszyć ilość opakowań Fot. Shutterstock.com

Sieć Carrefour w Belgii, w związku z europejskim tygodniem na rzecz zmniejszenia ilości odpadów, zachęca swoich klientów by przychodzili do sklepów z własnymi pudełkami wielokrotnego użytku, na produkty sprzedawane na wagę typu: wędlina i ryby. Ponadto, 16 sklepów Carrefour testuje torby z tkaniny wielokrotnego użytku na owoce i warzywa.

- W ramach inicjatywy mającej na celu wprowadzenie rozwiązań zapewniających ograniczenie zużycia opakowań, Carrefour Belgium zaprasza klientów Carrefour Hypermarket i Carrefour Market do przynoszenia własnych toreb i pudełek wielokrotnego użytku, w celu spakowania swoich zakupów z tradycyjnych lad (sklep mięsny, sklep rybny, delikatesy). W tym samym czasie 16 sklepów przetestuje torby z tkaniny wielokrotnego użytku na owoce i warzywa – czytamy w komunikacie Carrefour Group.

Pierwszy tego typu projekt pilotażowy został uruchomiony w hipermarkecie Carrefour w Bierges (niedaleko Wavre) na początku listopada. Obecnie, po fali pozytywnych reakcji klientów, został wprowadzony do wszystkich sklepów hipermarketowych i typu market obsługiwanych przez Carrefour Belgium.

- Zasada jest prosta i trwała: klienci przynoszą ze sobą swoje torby lub pudełka wielokrotnego użytku i wykorzystują je do pakowania produktów, które kupują na wagę. Obsługująca je osoba zmienia wagę tak, aby wykluczyć ciężar pojemnika. Klienci przynoszą tylko czyste, suche pudełka, nadające się do artykułów spożywczych. Jeśli nie można zagwarantować bezpieczeństwa żywności, pracownik sklepu może odmówić użycia danego pojemnika. Aby zapobiec zanieczyszczeniu krzyżowemu, różne rodzaje mięsa, sera i / lub przetworzonego mięsa zawsze będą pakowane w różne opakowania – czytamy w komunikacie.

Ponadto, w poniedziałek Carrefour rozpoczął kolejny pilotażowy projekt w hipermarkecie w Bierges. Tym razem chodzi o użycie wytrzymałych torebek z tkaniny wielokrotnego użytku na owoce i warzywa. Worki są zmywalne, wystarczająco wytrzymałe, aby można je było wielokrotnie użyć. Są one sprzedawane po cenie 2,40 euro za pięć sztuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane