Carrefour w lipcu otworzył 13 sklepów franczyzowych

Autor: dlahandlu.pl 3 sierpnia 2013 14:16

W lipcu Carrefour otworzył 13 nowych sklepów franczyzowych. Nowe placówki zostały otwarte m.in. w Ostródzie, Warszawie i Krakowie. Tym samym francuski operator ma już w naszym kraju prawie 600 placówek handlowych od hipermarketów po małe sklepy convenience.

W ubiegłym miesiącu sklepy z logo Carrefour Express i Globi powstały m.in. w Czajkowie, Limanowej, Krakowie, Ostródzie, Gdańsku i Warszawie. Nowe placówki franczyzowe powstają zarówno w małych miejscowościach, jak i w wielkich miastach jak Warszawa czy Kraków.

W czerwcu otwarto dwa nowe "pomarańczowe" sklepy Carrefour w Krakowie (ul. Sienna) i w Warszawie (ul. Nowy Świat) a w lipcu kolejne dwa sklepy w centrum Krakowa - przy ul. Dietla oraz przy al. Słowackiego.

- Opracowaliśmy koncept Carrefour Express convenience w odpowiedzi na potrzeby typowo miejskiego klienta. Sklepy te są w 100 proc. samoobsługowe i oprócz produktów pierwszej potrzeby oferują dodatkowe usługi np. możliwość zrobienia ksero, opłacenia rachunków czy doładowania telefonu. W przypadku Carrefour Express convenience kluczowe jest właściwe wybranie lokalizacji odpowiedniej dla tego konceptu - centrum dużego miasta, czy też miejsca odwiedzanego przez duże grupy ludzi - mówi Francois Vincent, dyrektor ds. franczyzy i członek zarządu Carrefour Polska.

- Warto także dodać, że w sklepach Carrefour Express convenience klient znajdzie bogaty asortyment produktów "food to go". Każdy może w nich kupić sałatki, kanapki a nawet sushi - dodaje Francois Vincent.

Carrefour Express, czyliminimarket z zielonym log jest on odpowiedni dla sklepów o powierzchni sprzedaży od 100 do 500 mkw. Koncept przeznaczony jest do lokalizacji zarówno miejskich jak i wiejskich. Carrefour ma również ofertę współpracy dla właścicieli sklepów o powierzchni do 100 mkw. w małych miejscowościach i na terenach wiejskich - jest nią Globi. Takie sklepy oczywiście mogą w przyszłości się rozwinąć i zostać przekształcone w Carrefour Express.

Obecnie w Polsce działa już ponad 360 sklepów franczyzowych sieci Carrefour. W sumie pod szyldem francuskiego operatora działa w Polsce blisko 600 placówek: hiper- i supermarkety, sklepy franczyzowe Carrefour Express w dwóch formatach: mini-market i convenience. W portfelu Carrefour znajduje się także 40 galerii handlowych skupionych w dużych i średnich miastach, jest także liderem na rynku przymarketowych stacji paliw.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,89

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane