Carrefour wdraża plomby elektroniczne

Autor: dlahandlu.pl 23 września 2015 10:17

ID Logistics Polska, Carrefour Polska i Keratronik, dostawca systemów monitorujących GPS, wdrażają plomby elektroniczne. Będą one stanowiły podstawę nowego systemu zarządzania transportem sieci handlowej Carrefour, dopasowanego do przepływu towarów między magazynami a ponad 600 sklepami w całej Polsce.

Wykorzystanie plomb elektronicznych zapewni szeroki zakres informacji dotyczących transportu i kontrolę dostaw, a tym samym zwiększy bezpieczeństwo oraz pozwoli na optymalizację kosztów w ramach łańcucha dostaw.  Zgodnie z planem, proces wdrożenia zakończy się jesienią. Wtedy każdy samochód dowożący towar z magazynu do sklepu sieci Carrefour zostanie wyposażony w plombę elektroniczną.

Plomby elektroniczne wielokrotnego użytku to proste w obsłudze urządzenia, które przymocowywane są do naczep samochodów dostawczych. Służą do monitorowania transportu i przekazywania szczegółowych danych o jego przebiegu na platformę informatyczną. Urządzenia zostały zaprojektowane pod kątem wymagań transportowych sieci Carrefour.  

Plomby elektroniczne wyposażone zostały w nadajnik GPS, co umożliwia w czasie rzeczywistym śledzenie samochodów dostawczych od momentu załadunku towaru w magazynie do dostarczenia go do sklepu. Monitorowane jest aktualne położenie samochodu, kierunek w którym jedzie oraz prędkość. Rozwiązanie to w znaczący sposób zwiększa bezpieczeństwo dostaw. W przypadku próby otwarcia lub uszkodzenia plomby podczas transportu, urządzenie wysyła alert (sms i/lub e-mail).  Dotyczy to również nieprzewidzianych wydarzeń na drogach. Informacja na ten temat będzie natychmiast przesyłana do systemu, co pozwala na szybki wybór nowej trasy przejazdu. Śledzenie przejazdów samochodów, połączone z analizowaniem i planowaniem, pozwala na optymalizację tras, skrócenie bezproduktywnych postojów oraz sprawdzanie czasu pracy kierowców. 

Wykorzystanie plomb elektronicznych pozwala na monitorowanie i pełną kontrolę dostaw z magazynów do poszczególnych sklepów sieci Carrefour.  Dzięki przesyłanym danym możliwe jest dokładne określenie lokalizacji samochodu zbliżającego się do punktu rozładunku. Sklepy będą informowane o planowanej godzinie przyjazdu za pomocą sms-a, co pozwoli im na wcześniejsze przygotowanie się do przyjęcia towaru. System daje możliwość sprawdzenia historii dostaw oraz odczytania szczegółowych danych dotyczących konkretnego przypadku. Dodatkowo, plomba elektroniczna pozwala na monitorowanie temperatury wewnątrz naczepy, co jest ważne w przypadku dostaw wymagających temperatury kontrolowanej w czasie transportu, np. owoców i warzyw.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane