PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour wejdzie na stacje BP ze sklepami przymarketowymi

Autor: dlahandlu.pl 13 maja 2011 10:40

Carrefour wejdzie na stacje BP ze sklepami przymarketowymi

13 maja br. na stacji BP w Warszawie (ul. Krakowska/Malownicza) ruszy pierwszy sklep Carrefour Express. W kwietniu br. Carrefour Polska i BP Europa SE podpisały wstępne porozumienie o współpracy. Na jego mocy powstał nowy koncept handlowy - oferta sklepowa BP została poszerzona o ponad 1000 produktów z oferty Carrefour.


Jest to kolejny etap współpracy -  w 2007 obie firmy wprowadziły pilotażową koncepcję sklepu „5 minut". Na podstawie zdobytych doświadczeń, zdecydowano się na kontynuowanie współpracy pod marką Carrefour Express.

Projekt ma charakter testowy i będzie realizowany na 6 stacjach BP w 3 miastach: Warszawie, Częstochowie i Krakowie. Podobną współpracę BP ma od kilku lat w Wielkiej Brytanii z siecią sklepów Marks&Spencer.
Celem podpisanego przez Carrefour Polska i BP Europa SE porozumienia jest stworzenie najbardziej ekonomicznego modelu sklepu z bogatą ofertą dla klientów.

W nowej ofercie, oprócz nabiału, wędlin, warzyw i owoców, będzie również świeże pieczywo dostarczane z lokalnych piekarni kilka razy dziennie. Układ półek, gama produktów, polityka cenowa i promocyjna powstały w oparciu o doświadczenia obu firm, działających dotychczas w nieco odmiennych segmentach rynku.
Zachętą do otwarcia sklepówi jest m.in. sukces kawiarenek Wild Bean Cafe.

Porozumienie między BP a Carrefour nie oznacza przejmowania sklepów BP przez Carrefour. Sklepami na swoich stacjach nadal będzie zarządzać BP.  Współpraca Carrefour Express ze stacjami benzynowymi sieci BP opiera się na specjalnie wypracowanym przez obie firmy modelu franczyzowym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane