Carrefour wkracza w trzecią fazę rozwoju

Autor: www.dlahandlu.pl 29 lipca 2016 10:33

Carrefour wkracza w trzecią fazę rozwoju fot. shutterstock

W 2016 r. Carrefour kończy drugą fazę rozwoju, która miała za cel stworzenie z francuskiej grupy sieci multiformatowej. Francuski operator wkracza w fazę trzecią, która ma za zadanie pozyskanie nowych klientów. Ta faza rozwoju potrwa do końca 2018 r., a jej główne założenia to m.in. cyfrowa transformacja, nowe koncepty sklepu i zajęcie pozycji lidera na rynku omnichannel.

Na przestrzeni pięciu lat Carrefour znacząco zmienił układ poszczególnych konceptów w Grupie. W 2011 roku hipermarkety stanowiły w Grupie 62 proc., supermarkety 25 proc., sklepy convenience 8 proc., a format cash&carry 5 proc.

W 2016 r. sytuacja wygląda następująco: hipermarkety to 58 proc., supermarkety 25 proc., sklepy convenience 11 proc., a format cash&carry 7 proc.

Zgodnie z planem rozwoju Grupa duży nacisk stawia na transformację cyfrową. W Polsce sieć uruchomiła swój sklep internetowy w grudniu 2015 roku. Po wdrożeniu nowej platformy zakupowej, Carrefour obecny jest w Polsce we wszystkich kanałach sprzedaży: od hiper- i supermarketów, przez sklepy osiedlowe i specjalistyczne, aż po handel internetowy. Obecnie spółka pracuje nad dodaniem do oferty e-sklepu artykułów spożywczych.

Na koniec pierwszego półrocza pod szyldami Grupy Carrefour funkcjonowało 11,687 sklepów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zibii 2016-07-29 14:05:21

  Słaby to rozwój. Np w Kielcach nie ma ani jednego hipermarketu czy marketu innego niż careffour express. Dziwna ta polityka. W mieście, w którym funkcjonuje kilkuset lub więcej członków wspólnoty zakupowej Lyoness, stanowiącej bardzo pokaźną grupę lojalnych konsumentów, careffour nawet nie myśli o otwarciu poważnego sklepu?! Careffour Expres, to bardzo droga sieć, więc nic dziwnego, że nie generuje prawdziwego rozwoju. DZIWNA to polityka Careffour

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,30

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane