PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour wprowadza do Hiszpanii koncept Bio

Autor: dlahandlu.pl 16 maja 2017 10:25

Wygląda na to, że francuska sieć supermarketów Carrefour zamierza wdrożyć formułę sklepu ze zdrową żywnością za granicą. W ubiegłym tygodniu w Madrycie ruszył pierwszy sklep Carrefour Bio.

Sklep o powierzchni 140 mkw. znajduje się przy ulicy Calle Velarde, w samym centrum handlowego Madrytu i dysponuje 1800 produktami Carrefour Bio, ale także innymi produktami ekologicznymi, w tym artykułami pod marką Carrefour Eco Planet. Placówka oferuje również produkty wegańskie i wegetariańskie, szeroki wybór kanapek i napojów na wynos, a także gamę produktów superfoods.  

Zdaniem dyrektora marek własnych w hiszpańskim oddziale Carrfoura, potencjał tamtejszego rynku żywności bio jest ogromny. W 2015 r. obroty w handlu żywnością eko wzrosły o ponad 24 proc., do poziomu1,5 mld euro. Statystyczny hiszpański konsument na żywność ekologiczną wydaje 32 euro rocznie.

W ciągu ostatnich kilku lat Carrefour otworzył we Francji około 15. sklepów z asortymentem bio, ale celem jest osiągnięcie pułapu 40 placówek na koniec 2018 roku. Hiszpania jest pierwszym krajem, w którym pojawił się koncept Carrefour Bio. Wkrótce w Madrycie ma się pojawić drugi punkt z tym szldem. Zaplanowanao także otwarcie sklepu Bio w Barcelonie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane