PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Carrefour wprowadza nową politykę personalną

Autor: portalspozywczy.pl 31 sierpnia 2010 06:58

Carrefour wprowadza nową politykę personalną

Spółka Carrefour Polska poinformowała o decyzjach, związanych prowadzoną polityką personalną, m.in. na temat wprowadzenia nowych uregulowań w zakresie zatrudniania pracowników na czas nieokreślony oraz polityki wynagrodzeń.

„Od kwietnia 2010 r. do chwili obecnej, w sieci Carrefour Polska, jest wprowadzany projekt zatrudniania pracowników na podstawie umów o pracę na czas nieokreślony, w ramach którego już około 800 osób otrzymało taką propozycję" - informuje zarząd firmy Carrefour.

Kontynuując te zmiany, zarząd Carrefour Polska przedstawił do konsultacji Głównemu Inspektorowi Pracy, nową politykę zatrudniania pracowników na czas nieokreślony. „Na jej podstawie - jak informują władze spółki - wszystkim pracownikom sieci, którzy przepracowali 15 miesięcy w firmie, zostanie przedstawiona propozycja podpisania umów o pracę na czas nieokreślony."

"Ponadto, od 1 października br. będzie możliwość podniesienia wymiaru czasu pracy dla pracowników działów kas. Szacujemy, że propozycję tę otrzyma ponad 700 pracowników."

Zgodnie z zapowiedziami z 2009 roku, dotyczącymi wzrostu wynagrodzeń, pod warunkiem wypracowania zakładanych wyników ekonomicznych, prezes Carrefour Polska podjął decyzję o znaczącym wzroście wynagrodzeń na początku 2011 roku. Średni poziom podwyżek wynagrodzeń będzie wyższy, niż przeciętny wzrost wynagrodzeń, jaki odnotuje branża wielkiej dystrybucji w przyszłym roku.

Firma nadal utrzyma pakiet świadczeń pozapłacowych, m.in. ubezpieczenie NNW, abonament medyczny oraz korzystanie z rabatów na wszystkie zakupy.

W celu poprawy komunikacji i relacji z pracownikami, w sklepach zostanie wprowadzony szereg dodatkowych rozwiązań. Zarząd Carrefour deklaruje swoje zaangażowanie w rozwiązywanie zgłaszanych spraw, oczekując jednocześnie od wszystkich pracowników wzajemnego podjęcia starań budowania pozytywnych relacji, tak jak to miało miejsce dotychczas.

Większość z tych propozycji została zaprezentowana w sierpniu przedstawicielom MOZ NSZZ Solidarność.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ZOZ NSZZ Solidarność 2010-09-12 07:17:12

  Carrefour nie tylko jest MOZ NSZZ Solidarność ale są Zakładowe organizacje zwiąskowe NSZZ Solidarność i nic nam otym nie wiadomo.

 • Made in China 2010-09-09 21:16:09

  Żadnych komentaży ? Pracownicy raczej nie czytaja tych serwisów. To czym sie chwali ta firma to na moje oko powinna byc normalna praktyka a tu przedstawia się to jako luksus.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,49

 • Śr

  3,83

 • Min

  2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane