Carrefour wyjdzie z Polski?

Autor: Bankier.pl za Reuters 24 maja 2013 10:26

Carrefour wyjdzie z Polski?

Wczorajsza przecena akcji Carrefoura wzmacnia pogłoski mówiące o możliwym wycofaniu się francuskiego giganta z rynków wschodzących, w tym Polski - informuje Bankier.pl za agencją Reuters.

Podczas wczorajszej sesji cena akcji Carrefoura spadła o ponad 5 proc. Wcześniej spółka poinformowała o zamiarze pozyskania 530 mln euro ze sprzedaży 25 proc. udziałów w bliskowschodnich przedsięwzięciach grupie inwestorów z Dubaju.
Jak czytamy w sewisie bankier.pl, wizja nowego prezesa spółki zakłada, że Carrefour powinien zredukować zadłużenie i skupić się na rozwoju biznesu w Europie Zachodniej. Strategia ekspansji obejmuje też Chiny i Brazylię. Pieniądze na te cele mają pochodzić ze sprzedaży oddziałów ulokowanych w krajach rozwijających się.
Od maja ubiegłego roku francuski gigant sprzedał aktywa o wartości blisko 3 mld euro - pod młotek poszły sieci sklepów w Indonezji, Kolumbii, Malezji i Turcji - wskazuje bankier.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-06-19 13:35:07

  Zgadza się smród, bród,obsługa w st dostatecznym bo sieć była zarządzana byle jaką kadrą.Oni sprzedają się innemu francuzowi nie lepszemu taki sam zdzierca bo francuz to nygus i pyszałek, uznający że zjadł wszystkie rozumy!!! mowa o Leclercu!!!!

 • Wacek 2013-05-26 10:09:01

  Bardzo dobrze niech uciekają z Polski smród warzywa gnijące,Auchan,Tesco mogą się cieszyć jeden rywal odpadnie, do końca roku jeszcze ktoś odpłynie wisłą.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,60

 • Śr

  3,43

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane