Carrefour zapowiada rewolucję technologiczną. Wyda 275 mln zł na inwestycje

Autor: www.dlahandlu.pl 23 marca 2017 13:13

Carrefour zapowiada rewolucję technologiczną. Wyda 275 mln zł na inwestycje Guillaume de Colonges, fot. Carrefour

Sieć Carrefour zainwestuje w tym roku w naszym kraju 275 mln zł. Detalista zamierza otworzyć w 2017 roku 2 hipermarkety (w Galerii Północnej w Warszawie oraz w Piotrkowie Trybunalskim), 10 supermarketów oraz ok. 100 sklepów convenience, oraz rozwijać nowe technologie, które uczynią z detalisty sprzedawcę omnichannel.

Inwestycje obejmą również remodeling wybranych placówek i centrów handlowych m.in. Metropolita Outlet Bydgoszcz, galerii Zielone Wzgórze w Białymstoku oraz galerii Gryf w Szczecinie. W portfolio Carrefoura 70 proc. sklepów przeszło już proces modernizacji, a każda taka inwestycja zwiększa ilość klientów o kilkadziesiąt proc.

Ponadto, sieć szykuje rewolucję w zakresie digitalizacji. Jeden z projektów w tym zakresie zakłada uruchomienie w naszym kraju usługi Marketplace, która jest internetowym "targiem" pozwalającym producentom sprzedawać produkty za pośrednictwem strony internetowej sieci eCarrefour.pl. Jak wyjaśnia detalista, nowa platforma będzie działała na podobnych zasadach co Allegro - będą na niej obecni zarówno Carrefour, jak i inni sprzedawcy (partnerzy Carrefoura,) od których będzie pobierana prowizja. Oferta będzie obejmowała elektronikę, dom i ogród, modę, urodę i zdrowie oraz produkty spożywcze. W tym modelu biznesowym Carrefour będzie występował w dwóch rolach. Pierwszą jest rola sprzedawcy, a drugą – pośrednika pomiędzy klientami a innymi podmiotami, które poprzez platformę internetową sieci będą oferować swoje usługi i produkty. Rolą sieci będzie nadzór i zapewnienie wsparcia obu stronom transakcji zawieranych za jej pośrednictwem. – Ten projekt powstaje po to, żeby zapewnić im w ramach naszej platformy jak najszerszą ofertę produktową. Dlatego zamierzamy pracować ze sprawdzonymi partnerami, również zagranicznymi – zapowiada Bożena Nawara-Borek. Zakupy zrobione poprzez Marketplace będzie można odebrać w ramach click&collect w 86 hipermarketach sieci w 26 miastach w Polsce. W bliskiej przyszłości oferta sklepu eCarrfeour, która obejmuje 12 tys. produktów zostanie poszerzona o świeże produkty spożywcze. Obecnie platforma obsługuje Warszawę, jednak docelowo ma objąć wszystkie największe miasta w Polsce.

Nowa wersja aplikacji jest rozbudowana o mobilny program lojalnościowy. Użytkownicy mogą przenieść do niej dotychczasową plastikową kartę lojalnościową i korzystać z kuponów zniżkowych na zakupy w sklepach stacjonarnych. W kolejnym kroku aplikacja mobilna ma zostać zintegrowana z kanałem e-commerce w obszarze sharing economy. Sieć udostępni w ramach aplikacji mobilnej Mój Carrefour opcję, dzięki której klienci Carrefoura będą mogli zrobić zakupy osobom trzecim np. sąsiadowi i dostarczyć je do ich domu. Aby zachęcić klientów do robienia zakupów dla innych osób Carrefour zamierza przyznawać im bony i zniżki na kolejne zakupy w sieci. W ten sposób detalista chce zaktywizować klientów, którzy z różnych względów nie robili zakupów w tej sieci, bo np. tak dużo pracują, że nie mają czasu lub są starsi i nie mają możliwości samodzielnego poruszania się. Aplikacja ma zostać uruchomiona w drugim kwartale tego roku. 

 • Kaśka 2017-03-27 15:14:49

  Sharing economy to dobry pomysł, takie aplikacje z jednej strony ułatwiają nam troche funkcjonowanie, jadezabiore również jets tego dobrym przykładem czy inne inicjatywe, które opierają się na ekonomii współdzielenia.

 • Rozgoryczona 2017-03-25 19:38:09

  miliony na sklepy,a podwyżki dla pracowników ? W tej kwestii to oni nie mają pieniędzy. Kpina z ciężko pracujących ludzi to mało szczycą się nie tym czym powinni.

 • Taka prawda 2017-03-24 17:22:07

  Ludzie bieda będzie w tym kraju jak zagraniczne firmy bedą sie panoszyć we wszystkich branżach. Zrozumcie to wreszcie ze bogate kraje sa bogate bo nie wpuściły obcych do swojej gospodarki w takiej skali jak w Polsce.

ZOBACZ WSZYSTKIE (6)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,69

 • Śr

  2,79

 • Min

  2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane