PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Carte d Or Cafe chcą być liderem rynku lodziarni

www.portalspozywczy.pl 18 grudnia 2012 20:07

Jak podaje sieć lodziarni Carte dOr Cafe, celem strategicznym marki jest w perspektywie kilku lat uzyskanie na rynku pierwszego miejsca pod względem ilości lokali. Jest to dość ciężkie zadanie, zwłaszcza, że dotychczasowy lider - Grycan - prowadzi obecnie 107 lokali i wciąż otwiera kolejne.


Jak podaje sieć Carte d'Or Cafe na stronie internetowej, w połowie 2012 roku dysponowała ponad 20 punktami lodziarnio-kawiarni w 13 miastach. Obecnie jest ich ponad 30. Lokale otwierane są głównie w galeriach handlowych, lecz istnieją także inne koncepty pozwalające na otwieranie punktów również w lokalach wolnostojących.
- Na lata 2012-2013 planowane jest otwarcie największej liczby nowych punktów sprzedaży, tak aby w 2015 roku na rynku funkcjonowało już ponad 80 lokali Carte d'Or Cafe - podaje sieć.
W tym celu uruchomiono program franczyzowy, który zakłada otwarcie lokalu w trzech formatach: "wyspy" w centrum handlowym; lodziarni o powierzchni do 60 mkw. w galerii; pełnowymiarowej lodziarnio-kawiarni premium z obsługą kelnerską, która może działać zarówno w galeriach handlowych, jak i przy popularnych deptakach. Współpraca z siecią zakłada także możliwość wsparcia w przebrandowaniu istniejącej kawiarni w placówkę spełniającą założeniu konceptu.

Sieć rozwijana jest we współpracy z koncernem Unilever, który jest właścicielem marki Carte d'Or. Część lokali to dawne lodziarnio-kawiarnie marki Ice Cafe.
Przypomnijmy, dotychczasowy lider segmentu - firma Grycan - posiada obecnie 107 lokali i tą liczbą zamknie 2012 rok. Planowane są natomiast trzy otwarcia lodziarni na początek 2013 roku (Łomża, Gdańsk, Łomianki). Do końca marca otwarta zostanie także pierwsza lodziarnia poza granicami kraju, w czeskiej Pradze.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane